Wiszący ogród w Gliwicach

Kręta ścieżka jest porośnięta trawą i mini parkiem, po którym można pospacerować wychodząc przez okno

Projekt nietypowego balkonu powstał w pracowni ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP. Balkon Walk-on miałby powstać na dziedzińcu jednej z gliwickiej kamienic.

Są takie pomysły, które powstają z potrzeby chwili. Taki jest właśnie balkon Walk-on. Kolejny upalny dzień lata spędzony w biurze i marzenie "gdyby tylko można było wyjść na spacer" - tłumaczą projektanci.

Zawieszona w powietrzu ścieżka miałaby zatem nie tylko umożliwić zrobienie sobie krótkiej przerwy na spacer, ale i sprawić, że zmieni się smutne oblicze podwórka kamienicy.

Architekci zaproponowali stworzenie krętej alejki, która zawieszona jest na linach. Ścieżka jest kręta, wije się i nie prowadzi wprost do celu.

Tęsknota za odrobiną zieleni sprawiła, że ścieżkę postanowiliśmy potraktować jak dużą doniczkę. Wypełniliśmy ją zwykłą trawą, która może rosnąć jak chce - dodają projektanci.

Cała konstrukcja miałaby zawisnąć na ścianach kamienic. Szerokość ścieżki to 80 centymetrów. Spód alejki wykończono polerowaną blachą, dzięki temu cała konstrukcja ma wydawać się lżejsza i węższa. Blacha ta, dzięki wygięciu jej w łuk, odbija obraz otoczenia i rozmywa krawędzie ścieżki. Póki co Balkon Walk-on pozostaje tylko śmiałym pomysłem. Nie wiadomo, czy projekt zostanie zrealizowany.

WIZUALIZACJE>>

Projekt Balkon Walk-on w Gliwicachźródło: Zalewski Architecture Group

Zobacz także: Szalone i straszne? Architektoniczne instalacje:

Więcej o:
Komentarze (24)
Wiszący ogród w Gliwicach
Zaloguj się
 • Gość: baga

  Oceniono 34 razy 32

  No, ja na taki spacer bym szła chyba na czworakach ;) Ze strachu ;)

 • Gość: klaps

  Oceniono 40 razy 26

  lekki koncepcyjny eksperymentalny projekt - ładnie dobrane materiały i forma.

 • Gość: fos

  Oceniono 31 razy 21

  z psem na spacer

 • Gość: sphnix

  Oceniono 21 razy 17

  dobre miejsce na fajkę ;p

 • Gość: zuza

  Oceniono 39 razy 15

  Komentarze tak bardzo na poziomie- kupa, sralnik i bezsensu. Chyba czas stracić nadzieję w dobre chęci społeczeństwa, rozmowy na poziomie wyższym niż budka z piwem i ochotę do tworzenia otaczającej rzeczywistości. Ot co, "polskość".

 • Gość: magda

  Oceniono 13 razy 11

  idealny dla moich kotów :P

 • Gość: kika

  Oceniono 11 razy 9

  jak spacerniak i to na czworakach, też ze strachu i bez psa bo mój bokser za skarby psie by nie wyszedł ))

 • staefun

  Oceniono 17 razy 7

  Nie dość, że ciemne podwórko - studnia to jeszcze dodatkowy centralny zasłaniacz światła, żeby je bardziej zaciemnić. No tak, ale dlaczego pan projektant z biura na poddaszu ma się się przejmować motłochem z czynszówki pod nim. On przecież chce wyjść na spacer w trakcie pracy.

 • Gość: Fajny pomysł :-)

  Oceniono 14 razy 4

  Zawsze widziałem duży potencjał w tego typu konstrukcji podwórek. Fajnie że ktoś oprócz mnie myśli podobnie. Choć mnie marzyłoby się przeszklenie całości i zrobienie oranżerii z wielopiętrowymi ogrodami na elewacji. A gdyby tak przeszklić całe ulice... się rozmarzyłem... Taka ścieżka w gratisie fajna, ale jak kto może niech sp...rza za miasto. Taniej wyjdzie. Jak już się uda to wykonać może szerszą jednak zrobić, huśtawkę podwiesić i jakieś roślinki zwisające koniecznie posadzić. Życzę powodzenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX