Urząd Marszałkowski i Centrum Konferencyjne w jednym. Nowy budynek z Lublina

W zeszłym roku w Lublinie powstał nowy budynek przeznaczony na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego. Nowa siedziba umożliwiła przeniesienie wydziałów z różnych budynków i zgromadzenie większości z nich pod jednym dachem. W nowym obiekcie znalazło się także miejsce na nowoczesne centrum konferencyjne z jedenastoma salami.

Przenosiny do nowej siedziby i możliwość załatwienia w jednym miejscu wielu spraw to wygodne rozwiązanie zarówno dla petentów, jak i dla samych urzędników. Nowoczesne centrum konferencyjne w centrum miasta na pewno ucieszy lokalny biznes i mieszkańców, którzy będą mogli brać udział w różnych wydarzeniach. Jak w tym rachunku korzyści wypada architektura nowego gmachu?

Budynek raczej nie stanie się ikoną - ma dość spokojną formę budującą regularne pierzeje otaczających ulic. Budynek autorstwa pracowni Projekt Polsko - Belgijska Pracownia Architektury to okazały gmach którego elewacja została podzielona na segmenty różniące się między sobą materiałami elewacyjnymi i sposobem kształtowania elewacji. Znajdziemy tu między innymi kamienne okładziny i regularne układy okien, jak również przeszklony, zaokrąglony narożnik stanowiący efektowne wejście do centrum konferencyjnego. Całość łączy oszczędne traktowanie detalu, utrzymanie tych samych linii w poszczególnych partiach budynku czy takie samo wycofanie ostatniej kondygnacji.

Dzięki tym rozwiązaniom bryła w której znalazło się blisko 18 000 m kw powierzchni użytkowej nie przytłacza swoim rozmiarem otaczającej przestrzeni, a jednocześnie zachowuje spójny nowoczesny wygląd.

We wnętrzu znalazło się centrum Konferencyjne z 11 niezależnymi salami, z których największa może pomieścić do 500 osób oraz Urząd Marszałkowski z przestrzenią dla interesantów oraz miejscami pracy dla ok 800 urzędników. Na szczycie obiektu zlokalizowano też restaurację z tarasem widokowym, a pod ziemią na trzech kondygnacjach zlokalizowany został parking.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Weźcie udział w naszej sondzie pod artykułem i oceńcie czy nowy budynek to HIT czy KIT. Podzielcie się też w komentarzach swoją opinią na temat budynku.

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa fotoradarmm.pl oraz w serwisie flickr.

Nowe Centrum Konferencyjne i Urząd Marszałkowskiw Lublinie to:
Więcej o:
Komentarze (8)
Urząd Marszałkowski i Centrum Konferencyjne w jednym. Nowy budynek z Lublina
Zaloguj się
 • Gość: jozue

  Oceniono 6 razy 6

  Ikoną architekyury może nie będzie,ale i tak wygląda dobrze.Gratulacje dla Lublina

 • Gość: berek

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo mi się podoba całościowe podejście do tematu wraz z otoczeniem

 • Gość: Kowal

  Oceniono 3 razy 1

  wow, wygląda zacnie i bardzo miejsko, szacun dla Lublina za fajny kawałek miasta. miejscami wieje skandynawskim chłodem, nie wiem czy to kwestia zimy czy architektury, ale prezentuje się bardzo stylowo. co to za budynek po prawej stronie z leżakami?

 • Gość: klaps

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo dobre, bardzo śródmiejskie rozwiązanie. Widać jakość i detal. Swietnie, że Urząd ma więcej "wzniosłości" w swojej oprawie. Zastanawia mnie - co to za sarkofag po drugiej stronie ulicy? Ulica z rzędami kolumn po obydwu stronach wygląda trochę niepokojąco...

 • Gość: Kasia

  0

  Budynek Urzędu Marszałkowskiego jest kompletnie BUBLEM projektowym dla użytkowników. Projektanci skupili się chyba tylko na wizjonerskim pomyśle nie myśląc zupełnie o użytkownikach. Holl ogromny od parteru do szklanego dachu. W środku budynku pokoje wewnętrzne bez dostępu do światła dziennego, pokoje inne klitki z oknami od podłogi do sufitu z możliwością otwarcia tylko małego lufciku przez które z kolei w miesiącach zimnych wieje. Proponuję tym projektantom popracować przez miesiąc w tym budynku, to się przekonają jaki bubel zaprojektowali. Budynek wyjątkowo nieprzyjazny ludziom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX