Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Ratusz w Zduńskiej Woli

red

Z budynku będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. W środku powstała sala widowiskowa i kino

Ratusz w Zduńskiej Woli
Ratusz w Zduńskiej Woli
źródło: 90 Architekci

Nowy budynek ratusza w Zduńskiej Woli stanął w miejscu lokalizacji przedwojennego budynku, który pełnił taką samą funkcję. Projekt gmachu powstał w pracowni 90 Architekci. Nowy ratusz ma być symbolicznym łącznikiem pomiędzy czasami historycznymi, współczesnymi i przyszłością.

Gmach stanął w centralnej części miasta. Projektując budynek architekci chcieli nawiązać do dawnego ratusza.

Budynek historycznego ratusza charakteryzował się niezwykle modularnym klasycznym charakterem z czterema prostopadłymi osiami głównych bram wjazdowych i dominantą w postaci wieży nad jedną z nich - opisują architekci.

Nowy obiekt odnosi się do budynku dawnego ratusza między innymi lokalizacją, gabarytami i kompozycją.

Co ciekawe gmach nie będzie typowym budynkiem dla urzędników. Jego oficjalna nazwa to Zduńskowolskie Centrum Integracji. W środku mieszkańcy będą mogli korzystać z pomieszczeń, które będą pełnić funkcje kulturalno-oświatowe.

W Ratuszu zaprojektowano salę widowiskową, która jednocześnie może pomieścić ponad 340 osób. Powstała też mniejsza sala z 200 miejscami siedzącymi, w której będzie działać kino. Prócz tego w obiekcie znajdują się świetlice środowiskowe dla osób starszych i młodzieży, sale zajęć tanecznych, pokoje terapii grupowych, pałac ślubów oraz biura i sala posiedzeń rady miasta.

ZDJĘCIA>>

Ratusz w Zduńskiej Woliźródło: 90 Architekci

W projekcie ważne też było otoczenie gmachu. Ratusz sąsiaduje ze zrewitalizowanym parkiem, pełnym alejek i placów zabaw. W ten sposób mieszkańcy Zduńskiej Woli zyskali nową przestrzeń do wypoczynku i kulturalnych wydarzeń.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy Ratusz w Zduńskiej Woli