Małgorzata Pizio-Domicz i Antoni Domicz z Honorową Nagrodą SARP

Honorowa Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich przyznawana jest architektom za całokształt ich pracy. Jej ostatni laureaci projektują głównie w Opolu

Małgorzata Pizio-Domicz i Antoni Domicz projektują lokalnie. Wszystkie ich realizacje powstały w województwie opolskim. Ich projekty charakteryzuje prostota, ponadczasowość i umiejętność wpisania się w otoczenie.

Do najbardziej znanych realizacji Domiczów należy przebudowa dawnej stołówki Urzędu Wojewódzkiego na centrum Szkoleniowo-Konferencyjne. Obiekt ten zyskał sporo przeszkleń. Dzięki temu udało się otworzyć widok na elewację gmachu siedziby urzędu wojewódzkiego (proj. Friedrich Lehman, 1930-33) oraz na wieżę Zamku Piastowskiego.

Kolejne ważne budynki zaprojektowane przez Domiczów to biblioteka Caritasu czy Centrum Edukacji Artystycznej ArtPunkt. Ten ostatni obiekt wyróżnia jego elewacja. Tworzą ją półprzezroczyste tafle poliwęglanu.

Galeria zaprojektowanych przez Domiczów budynków>>

kolaż red.

Honorowa Nagroda SARP przyznawana jest od 1966 r. To najbardziej prestiżowa nagroda, jaką może otrzymać polski architekt.

Więcej o:
Komentarze (14)
Małgorzata Pizio-Domicz i Antoni Domicz z Honorową Nagrodą SARP
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: zz

  Oceniono 26 razy 20

  jak najbardziej zasłużona nagroda, świetni architekci - gratulacje

 • Gość: sikora jan

  Oceniono 12 razy 4

  Wielkie gratulacje - widać klasę w projektach.

 • Gość: gościu

  Oceniono 12 razy 4

  bardzo dobre realizacje, zasłużona nagroda.

 • Gość: klaps

  Oceniono 9 razy 3

  Są ekstra. Realizacje świetnie dopilnowane.

 • Gość: wert

  Oceniono 7 razy 3

  wygrali też konkurs na rozbudowę Muzeum Architektury we Wrocławiu ale do realizacji nie doszło

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 8 razy -4

  Co z tego, że nowoczesne i estetyczne, skoro ŚMIERTELNIE NUDNE !
  Im nudniejsza architektura tym bardziej promowana przez SARP. Vide Stelmach

 • Gość: tomaszek82

  Oceniono 22 razy -4

  Każdy projekt inny, brakuje wspólnego mianownika. Każdy projekt jest w miare ok, każdy powstał spod ręki innego młodego architekta zapierniczajacego po 16 godzin na dobe i w weekendy w biurze za 1400 na reke, placzacymi nad terminami i nad tym ze szefostwo sie wscieknie, bo jeszcze nie wyslane do branzystow. A szefostwo w d... ma to co z biura wyjdzie, bo wyjdzie ladne. Szkoda tylko, ze tych pojektow nie laczy nic poza potem i lzami mlodych projektantow pracujacych na nazwiska uhonorowanych.

 • Gość: onaonaona

  Oceniono 27 razy -11

  Praktycznie każdy tutaj pokazany projekt jest brzydki. Jest straszny. To jest antysztuka. I mówię to z pełną świadomością jako architekt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX