Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielofunkcyjna pływalnia w Opolu. Co kryje w środku? [ZDJĘCIA]

red

To najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. Jego charakterystyczną elewację pokryje bujna roślinność.

Pływalnia na terenie II kampusu Politechniki Opolskiej
Pływalnia na terenie II kampusu Politechniki Opolskiej
fot. STUDIUM Pracownia Architektury

Budowa nowoczesnej, krytej pływalni w Opolu rozpoczęła się jeszcze w 2011 r. Gotowy już obiekt oddano do użytku jesienią 2013 r. Projekt kompleksu powstał w warszawskiej pracowni STUDIUM Pracownia Architektury.

Pływalnia powstała na terenie kampusu Politechniki Opolskiej. Nowoczesny obiekt będzie mógł być gospodarzem zawodów sportowych o randze mistrzowskiej. W sumie budynek ma 5 tys. m kw. powierzchni, długi na 50 metrów basen sportowy, mniejszy basen rekreacyjny i basen solankowy. Wzdłuż basenu sportowego powstały trybuny. Jednocześnie mogą one pomieścić ponad pół tysiąca osób.

Obiekt nie jest zamknięty na studentów. Mogą korzystać z niego wszyscy mieszkańcy. Z myślą o nich w kompleksie znalazły się też pomieszczenia odnowy biologicznej, sauna i bar. Z budynku będzie też można korzystać przy bardziej oficjalnych okazjach. Powstała sala konferencyjna na 110 osób, którą dodatkowo można podzielić przesuwanymi ścianami na dwa mniejsze pomieszczenia.

Z zewnątrz najbardziej charakterystyczną częścią budynku są ściany krytej pływalni. Architekci z Pracowni Studium zaprojektowali w nich okrągłe okna. Mają one zapewnić optymalne doświetlenie wnętrza. Kolejna z elewacji dopiero po kilku latach pokaże swoje docelowe oblicze. W przyszłości pojawi się na niej roślinność, która spowoduje, że budynek będzie zmieniał swoją barwę w zależności od danej pory roku.

Inwestycję finansowało miasto Opole, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Politechnika Opolska.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Pływalnia na terenie II kampusu Politechniki Opolskiejfot. STUDIUM Pracownia Architektury

Skomentuj:

Wielofunkcyjna pływalnia w Opolu. Co kryje w środku? [ZDJĘCIA]