Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drapieżna Aula Uniwersytetu w Białymstoku

red

Dynamiczna bryła wije się niczym wąż. Dzięki przesuwanym ścianom aula w jednej chwili może podwoić swą powierzchnię. Budynek jest finalistą plebiscytu architektonicznego BRYŁA ROKU 2013!

Nowy budynek Uniwersytetu w Białymstoku zaprojektował zespół architektów: Arkon Jan Kabac + Meteor Architects. Zamierzeniem projektantów było stworzenie nowoczesnego budynku, który dobrze wpisze się w otaczający krajobraz i stworzy przyjazną atmosferę do nauki.

Obiekt ma dwie twarze. Od frontu, pionowe podziały elewacji nawiązują do pobliskiego Lasu Zwierzynieckiego. Krętą ścianę pokryto miedzianą blachą. Z drugiej strony, budynek wygląda skromniej - szara, betonowa cegła ma dobrze korespondować z sąsiednimi budynkami uczelni.

Główne wejście do budynku zostało dyskretnie zaakcentowane miękkim wygięciem ściany elewacji frontowej. W tym miejscu charakterystycznym elementem są widoczne z zewnątrz przesunięcia kondygnacji. Odpowiadają one wewnętrznemu układowi pomieszczeń. W środku najważniejszym elementem jest scena z pełnym wyposażeniem teatralnym i dwie widownie na 300 i 150 miejsc. Do aranżacji wnętrza wykorzystano dźwiękoszczelne ściany, których układ można dowolnie modyfikować. Istnieje możliwość wydzielenia samego pomieszczenia sceny i połączenia z holem wejściowym. W tej konfiguracji scena pełni funkcję przestrzeni wystawienniczej a widownie funkcję sal wykładowych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Drapieżna Aula Uniwersytetu w Białymstoku