Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznański Uniwersytet Artystyczny po rozbudowie. Jak wyszło? [ZDJĘCIA]

red

Rozwój wyższych uczelni to zawsze powód do radości. Tym większy, jeśli rozbudowa idzie w parze z dobrą architekturą. Czy w Poznaniu udało się połączyć piękne z pożytecznym? Sprawdzamy jak Poznański Uniwersytet Artystyczny wygląda po rozbudowie.

Poznański Uniwersytet Artystyczny po rozbudowie
Poznański Uniwersytet Artystyczny po rozbudowie
fot. Piotr Krajewski, <a href=http://pkrajewski.pl><span style="color: #c0c0c0;">pkrajewski.pl</span></a>

Poznański Uniwersytet Artystyczny zdecydował się na rozbudowę swojej bazy dydaktycznej. Na potrzeby uczelni została zaadaptowana sąsiadująca z głównym budynkiem kamienica, która została wyremontowana oraz nadbudowana i rozbudowana o nową część na wewnętrznym dziedzińcu.

Nikt nie wie, jak w przyszłości będą wyglądały uniwersytety artystyczne. Pewne jest jednak to, że się będą rozwijać, dlatego władze uczelni muszą być otwarte na zmiany. Taką zmianą jest właśnie rozbudowa uniwersytetu. Ta inwestycja pozwoli nam podnieść także poziom dydaktyczny szkoły - mówił rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu prof. Marcin Berdyszak.

Za projekt rozbudowy odpowiada pracownia NMS Architekci. Najważniejsze zmiany obejmowały nadbudowę zabytkowej kamienicy, budowę nowego budynku przy wewnętrznym dziedzińcu Uniwersytetu oraz remont kamienicy i wewnętrznego dziedzińca, z którego zniknęły samochody.

Rozbudowa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
Rozbudowa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
NMS Architekci

W nowych obiektach znalazły się zarówno sale dydaktyczne i ćwiczeniowe, jak również specjalistyczne pracownie obróbki metali, ceramiki i żywic, drukarnia z modelarnią, stolarnia, studio realizacji telewizyjnych i animacji, studio fotograficzne oraz pracownia grafiki warsztatowej.

Ważnym elementem nowego budynku jest także wewnętrzny zadaszony dziedziniec ciągnący się poprzez wszystkie kondygnacje budynku. Przestrzeń ta stanowi miejsce spotkań studentów, ale jest też przystosowana do prowadzenia różnego rodzaju działań artystycznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Od zewnątrz bryła nowej części utrzymana jest w stonowanych szarościach i oszczędnych, nieco minimalistycznych formach. Królują tu duże przeszklenia częściowo przesłonięte elementami z metalowej siatki. Otwartość elewacji daje niezwykłe wrażenie zwłaszcza po zmroku gdy oświetlone wnętrza budynku komponują się z utrzymanym w tej samej stylistyce nowym wystrojem wewnętrznego dziedzińca.

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa:http://pkrajewski.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznański Uniwersytet Artystyczny po rozbudowie. Jak wyszło? [ZDJĘCIA]