Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lublin stawia na naukę i edukację. Wspólny projekt największych uczelni regionu [ZDJĘCIA]

Piotr Nef

W Lublinie powstał budynek realizowany wspólnie przez kilka największych uczelni regionu. Wewnątrz budynku znajdują się laboratoria, sale konferencyjne i najnowocześniejsza aparatura, która ma służyć do prowadzenia badań naukowych. Jak na budynek związany z edukacją we wnętrzach znalazło się też wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Ecotech w Lublinie
Ecotech w Lublinie
fot. Marcin Mularczyk, <a href=http://www.fotoradarmm.pl><span style="color: #c0c0c0;">www.fotoradarmm.pl</span></a>

Ecotech-Complex to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, lubelskiego Instytutu Agrofizyki Pan, Politechniki Rzeszowskiej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współpraca umożliwiła stworzenie nowoczesnego obiektu, który będzie mógł służyć do prowadzenia badań naukowych oraz integracji lubelskiego środowiska naukowego.

We wnętrzu zaprojektowano laboratoria, sale konferencyjne i seminaryjne oraz pokoje gościnne. Wewnątrz pomieszczeń znajdzie się nowoczesna aparatura naukowo-badawcza. Jednym z jej najważniejszych elementów będzie najsilniejszy w Europie wschodniej rezonans magnetyczny o mocy 7 tesli, który posłuży głównie do badań nad chorobami mózgu.

Obiekt zaprojektowany w pracowni H.J. Buszkiewicz z Poznania został też wyposażony w najnowocześniejsze systemy sterujące wieloma funkcjami w budynku. Automatyczne czujniki deszczu wyłączą zraszanie trawników w momencie rozpoczęcia opadów,a światło wewnątrz pomieszczeń będzie automatycznie się samodzielnie wyłączać po opuszczeniu pomieszczeń prze użytkowników.

Budowa wymagała jednak także szczególnych rozwiązań technologicznych, takich jak odizolowanie niektórych pomieszczeń od zewnętrznych drgań wywoływanych przez ruch uliczny, tak aby wszelkie pomiary były prowadzone z jak największą dokładnością.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Ecotech na mapie Lublina:

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa fotoradarmm.pl oraz w serwisie flickr.

Skomentuj:

Lublin stawia na naukę i edukację. Wspólny projekt największych uczelni regionu [ZDJĘCIA]