Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii w Lublinie

Piotr Nef

Na głównym kampusie Politechniki Lubelskiej powstał budynek Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii. Miejsce w którym stanął było dość trudne: różnica poziomów działki wynosi tutaj ponad osiem metrów, a sama lokalizacja styka się z parkiem kulturowym będącego formą ochronną dawnego folwarku jezuickiego.

Architekci z pracowni AMC - Andrzej Chołdzyński przygotowali projekt prostej, pięciokondygnacyjnej bryły o trzech traktach. Dwa zewnętrzne to laboratoria, pomieszczenia dydaktyczne i naukowe, a także pomieszczenia administracyjne. Środkowy to przestrzeń zarezerwowana na szachty instalacyjne i komunikację.

Ze względu na dużą różnicę poziomów działki główne wejście do budynku z terenu kampusu powstało na kładce przerzuconej nad przebiegającą w tym miejscu skarpą i prowadzi na trzecią kondygnację budynku.

Elewacja obiektu wykonana jest ze stali kortenowskiej przykrywającej żelbetową konstrukcję. Duże powierzchnie przeszkleń zostały wyposażone w automatycznie sterowany system żaluzji umożliwiających dostosowywanie ilości światła, które dostaje się do wnętrz budynku, w zależności od aktualnych potrzeb.

Budowa obiektu kosztowała 70 mln zł, z czego większość środków pochodziła z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Kampus politechniki Lubelskiej z nowym budynkiem Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologi:

    Więcej o:

Skomentuj:

Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii w Lublinie