Parking w kamienicy? Wyniki łódzkiego konkursu

Architekt Miasta Łodzi szuka metody na estetyczne parkingi w mieście. Sprawdźcie wyniki konkursu!

Konkurs architektoniczny pn. „Parking w kamienicy” to kontynuacja serii konkursów architektonicznych, których celem jest rozpowszechnianie i popularyzacja wysokiej jakości architektury, a także wskazanie aktualnych trendów (najlepszych do zastosowania w Łodzi) architektonicznych potencjalnym inwestorom. W tegorocznej edycji konkursu celem było uzupełnienie tkanki miejskiej budynkiem o funkcji parkingu kubaturowego w dwóch lub jednej kategorii.

Kategoria Pierwsza – parking kubaturowy z powierzchnią usługową w parterze dostępną z przestrzeni publicznej oraz powierzchnią przeznaczoną na usługi hotelarskie bądź mieszkania studenckie jako funkcją uzupełniającą zlokalizowaną powyżej parteru zwieńczony funkcją rekreacyjno-wypoczynkową;
Kategoria Druga – parking kubaturowy bez funkcji uzupełniającej.

Program realizacji parkingów kubaturowych jest częścią miejskiej strategii transportowej, której założeniem jest m.in. uwolnienie wąskich, ciasnych przestrzeni łódzkich podwórek i przeniesienie funkcji parkingowej do jednego z wielu planowanych obiektów. Parking kubaturowy będący przedmiotem konkursu ma być przeznaczony dla mieszkańców okolicznych kwartałów oraz osób dojeżdżających do centrum miasta lub do planowanej stacji kolei średnicowej w pobliżu skrzyżowania ulicy Zielonej i alei T. Kościuszki.

Więcej o:
Komentarze (3)
Parking w kamienicy? Wyniki łódzkiego konkursu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Tomasz Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli ktoś chciałby faktycznie wyjść z inicjatywą projektu parkingowego, to nic nie wskóra bez porządnego wsparcia marketingowego. Sugerowałbym poczynienie inwestycji w jakąś porządną stronę internetową, która byłaby swego rodzaju zapleczem www.parkingpodwiatrakiem.pl/blog/25-artixen-o-zasadach-tworzenia-strony-parkingu-lotniskowego

 • mrpens

  0

  Mega słabo

 • Gość: adam

  0

  Niestety w Łodzi wciąż więcej konkursów koncepcyjnych dla studentów niż realizacyjnych. Ważne budynki takie jak choćby Mediateka przy ul. Moniuszki, muzeum SE-MA FOR, czy Centrum Komiksu wybiera się w przetargach projektuj i buduj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX