Bryła wideo

 • Rolety materiałowe sterowane elektrycznie

  Czym skutecznie i wygodnie zaciemnić okna? Najlepsze będą rolety sterowane elektrycznie. Podnoszą się bezszelestnie, bez najmniejszego wysiłku z naszej strony. A do tego pasuj do każdego wnętrza.

 • Ewa Błaszczyk mieszka tuż przy Fundacji Budzik. Bardzo przytulne wnętrza

  Dom popularnej aktorki, Ewy Błaszczyk sąsiaduje z siedzibą Fundacji Budzik, której jest założycielką. Swój czas dzieli między tymi dwom miejscami. Jak wyglądają w środku?

 • Jak idealnie złożyć skarpetki?

  Składanie skarpetek to tylko z pozoru prosta sprawa. Oczywiście, można je "zwinąć w kulkę" ale szybko się niszczą. Jak więc idealnie złożyć skarpetki, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca? <br><br> <b>Wykonanie:</b> <br>Skarpetki ułóż "na krzyż". Końcówki skarpetki leżącej na dole złóż do środka. To samo zrób z drugą skarpetką. Wystające końcówki włóż do złożonych skarpetek.<iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://avanti.fashion/pub/ips/4/28/42806.htm" scrolling="no"></iframe>

 • Jak złożyć serwetkę w kwiat?

  Niewielka serwetka, którą używamy podczas obiadu, daje mnóstwo możliwości. My postanowiliśmy zrobić z niej... kwiatka.

 • To drzewo może zmienić nasze życie. Tylko czy na pewno będzie to dobra zmiana?

  Oxytree okrzyknięto drzewem przyszłości. Dlaczego? Roślinna hybryda powstała w hiszpańskim laboratorium. Może zapewnić ludziom tlen, drewno, miód i pieniądze. Jej masowe uprawianie w Polsce rodzi jednak spore wątpliwości.

 • Schody do różnych wnętrz [WIDEO]

  Schody stanowią ważny element wystroju wnętrza i powinny jak najlepiej do niego pasować. Do domu umeblowanego w prosty i nowoczesny sposób pasują schody o surowej formie, a do urządzonego z przepychem ozdobne.

 • Dorota Koziara o polskim designie na świecie. Czy istnieje polski styl projektowania?

  Dorota Koziara to jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek. Jest dyrektorem artystycznym, kuratorem wielu wystaw i ekspertem w dziedzinie wzornictwa. Przez wielu nazywana jest ambasadorką polskiego designu. Opowiedziała nam, jak postrzegane są polskie firmy na świecie i dlaczego nasz polski design można określić słowem "pomiędzy".

 • Jak zmienią się Wolne Tory w Poznaniu?

  Tereny Wolnych Torów w Poznaniu to dziś zdegradowana i niewykorzystana przestrzeń w centrum Poznania, na której kiedyś znajdowały się nieczynne dziś bocznice kolejowe. Projekt pracowni MAU - Mycielski Architecture&Urbanism, który wygrał konkurs na zagospodarowanie tych terenów pokazuje, jaki drzemie w nich potencjał i jak już niedługo mogą wyglądać.

 • Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce

  Finest Interior Award 2016, czyli międzynarodowa nagroda dla najlepiej zaprojektowanego biura została przyznana pracowni mode:lina za projekt aranżacji wnętrz dla firmy Opera Software we Wrocławiu.Zobaczcie, jakie pomysły zachwyciły jurorów.

 • BXBStudio Bogusław Barnaś - Architektura zakorzeniona w tradycji

  BXBStudio Bogusław Barnaś to młoda polska pracownia, która na swoim ko9ncie ma już wiele, także międzynarodowych nagród. W ramach Dni Dizajnu w Stalowej Woli można obejrzeć przekrojową wystawę prezentującą najlepsze projekty pracowni.

 • Dom w trzy tygodnie (i dwa dni)

  Jesteś ciekawy, jak powstaje dom prefabrykowany? Agnieszka i Piotr na budowę domu zdecydowali się niedawno. Postanowili się do niego wprowadzić jak najszybciej, w związku z powiększeniem się rodziny. Dlatego wybrali technologię prefabrykowaną. W "Ładnym Domu" pokazujemy ostatni odcinek relacji z ich budowy.

 • Designerski, drogi wazon?

  Jego największa zaleta - robi oszałamiające wrażenie bardzo drogiego wazonu. <BR><BR>Do zrobienia takiego "wazonu" będziesz potrzebować kartki sztywnego papieru formatu a4 czyli 21 x 29,70 cm. Jeśli chcesz by osłonka była niższa wystarczy przyciąć kartkę wzdłuż jednego brzegu - kartka na filmie ma wymiary 14 x 29,70 cm. Na kartce, wzdłuż dłuższego brzegu, przy górnej krawędzi, zaczynając od lewej odmierz odcinki co 7 cm, (na końcu zostanie ci odcinek 1.70 cm - to margines potrzebny do sklejenia) podobnie postępuj z dolną krawędzią kartki. Następnie przy pomocy tępego noża, albo noża do listów połącz ukośnie punkty z obu krawędzi kartki - tak jak na filmie. Następnie przez środek kartki, tam miejsca gdzie przecinają się linie przeprowadź linię wzdłuż kartki. Lekko naginaj kartkę w miejscach skośnych linii. Odwróć kartkę (to ważne, zagięcie przez środek musi być w odwrotną stronę niż pozostałe) i wygnij ją wzdłuż tej długiej linii w poprzek. Przytnij brzegi marginesów. Sklej brzegi. Gotowe.

 • Jak wyczyścić fugi w łazience? 5 domowych sposobów

  Pokryte brudem i pleśnią fugi oszpecą nawet najładniejszą łazienkę. Pokazujemy 5 domowych sposobów walki z tym uciążliwym problemem. <br><br><b><i><a href=http://info.ladnydom.pl/temat/ladnydom/fugi>Czytaj więcej o fugach>></a></i></b>

 • Pendrive w pomadce

  Żeby nie było nudno. Wyjątkowe przedmioty wyjątkowej dziewczyny.

 • Robert Makłowicz: "Wolę żywy ogień. I wielką lodówkę lubię"

  Z Robertem Makłowiczem - krytykiem kulinarnym, kucharzem i podróżnikiem, rozmawiamy o kulinarnych zwyczajach Polaków, mieszkaniu w centrum miasta i 200-letnim domu w Dalmacji, w którym najlepiej mitręży się czas. Spotkaliśmy się na konferencji prasowej, zorganizowanej przez firmę Solgaz.

 • Zaglądamy do mieszkania Martyny Wojciechowskiej. Ależ ma skarbów!

  Zobacz jak mieszka znana podróżniczka i dziennikarka, Martyna Wojciechowska.

 • Jak przykleić plaster na palec

  Tym sposobem będzie znacznie wygodniej.

 • Wejścia do domu [WIDEO]

  Są wejścia skromne lub bardziej rozbudowane, zupełnie proste i bogato zdobione - każde z nich może być ładne i cieszyć oczy właścicieli oraz przechodniów.

 • Dlaczego świat pokochał skandynawski styl?

  Skandynawski styl urządzania wnętrz podoba się ludziom na całym świecie. Zobaczcie dlaczego!

 • Najpiękniejsze polskie budynki, czyli Bryły Roku ostatnich 10 lat [HISTORIA PLEBISCYTU]

  Prezentujemy najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat. Czytelnicy nagrodzili te budynki w odbywającym się rok rocznie głosowaniu. Zobacz Bryły Roku 2007-2015.

 • Rozmnażanie storczyka Dendrobium

  Gdy twoje storczyki Dendrobium bardzo się rozrosły, a na pędzie wyrosły bujne korzenie - możesz je rozmnożyć. Podpowiadamy jak to zrobić. <iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://bi.ladnydom.pl/pub/ips/3/67/36705.htm" scrolling="no"></iframe>

 • Oświetlenie dziecięce: co dzieci naprawdę myślą o świetle?

  Czy wiemy, jakie potwory mieszkają w dziecięcych pokojach i wyobraźniach? Jak je pokonać? Dlaczego światło jest lepsze niż ciemność? Dzieci wyjaśniają, co tak naprawdę dzieje się w ich pokojach po zmroku. Świetne wideo

 • Jak uczesać włosy w kłos

  Bardzo modna fryzura na lato.

 • Wykończenie domu to najdroższy etap całej budowy. Ekspert radzi - nie warto oszczędzać

  Rośnie liczba domów budowanych przez Polaków. Od stycznia do kwietnia oddano ich do użytku o 5 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast nowych budów rozpoczęto o 12,8 proc. więcej. Najtrudniejsze inwestorów czeka jednak na końcu - wykończeniówka. Często oszczędzamy na materiałach i instalacjach, nie patrząc na późniejsze koszty remontów i eksploatacji. Dlaczego nie warto tak robić mówi Kuba Karliński, założyciel, członek zarządu Magmillon, inwestor zarządzający inwestycjami w nieruchomości w Magmillon.

 • Dom z gliny i słomy. Młodzi budują go samodzielnie

  Ekologiczny dom z naturalnych materiałów może mieć ciekawą formę. Ekologiczny dom powstaje w Potoczku niedaleko Kłodzka.

 • Art of craft: TON

  W pierwszym odcinku cyklu "Art of craft" pokazujemy Wam fabrykę mebli TON w Bystricach pod Hostynem. TON jest jedyną firmą na świecie produkująca krzesła nieprzerwanie, w tym samym miejscu od ponad 150 lat. Drewno wyginane jest tu ręcznie, a mury fabryki kryją niesamowite historie.

 • Jak wygląda kuchnia Mateusza Gesslera?

  Mateusz Gessler to znany kucharz, który szerszej publiczności dał się poznać jako juror w programie TVN MasterChef Junior. Nam opowiada, o tym co znajduje się w jego kuchni i co każdy powinien mieć w swojej.

 • Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

  Budowa tego niezwykłego pałacu rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wewnątrz miały się znaleźć prawdziwe sale balowe, fontanny, galerie rzeźb. Z zewnątrz miało powstać dwanaście wież symbolizujących dwunastu apostołów. Całość miała być wykończona ręcznie wykonaną bogatą sztukaterią i nawiązywać do najwspanialszych magnackich posiadłości.<br><br> Wraz z transformacją ustrojową w firmie należącej do inwestora pojawiły się jednak problemy finansowe i budowa stanęła. Gdy w latach dziewięćdziesiątych wydawało się, że wszelkie problemy zostały rozwiązane Gdańsk nawiedziła powódź, która zniszczyła dużą zarządzanej przez właściciela firmy.<br><br> Na te problemy nałożyły się trudności urzędowe. Pozwolenie na budowę było wydane na dużo mniejszy obiekt - tym samym budowa nie była legalna. Co prawda Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zgodził się zalegalizować prowadzone prace pod warunkiem dostarczenia poprawnej dokumentacji. Ta jednak ciągle zawierała braki. Dziś w dalszym ciągu utrzymany jest zakaz kontynuowania dalszych prac na budowie, która zatrzymała się kilkadziesiąt lat temu.<br><br> Jakie będą dalsze losy łapalickiego pałacu? dziś trudno to określić. Możemy jednak zajrzeć do środka niezwykłej budowy i odkryć co skrywa w swoich wnętrzach.

 • Natalia Siwiec o macierzyństwie. Pokazuje też pokoik córki. Jest prześliczny!

  Natalia Siwiec zaprosiła ekipę "DD TVN" do swojego domu. Celebrytka opowiedziała o ciąży i przy okazji pokazała pokoik córki.

 • Zmiana wystroju wnętrza nie wymaga remontu. Wystarczą nowe dodatki

  Odświeżenie aranżacji mieszkania nie wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych. Przestawienie mebli czy przedmiotów na półkach albo zrezygnowanie z telewizora jako centralnego punktu mieszkania skutecznie odmieniają charakter wnętrza - radzi Agnieszka Pudlik, projektantka mebli i wnętrz z firmy BB Home Design.