Lofty w dawnej fabryce wódek

Na warszawskiej Pradze, w miejscu, w którym kiedyś mieściła się dawna fabryka wódek Koneser powstaną nowe mieszkania i biurowce

Liczący niemal 5 ha teren przy ul. Ząbkowskiej jest własnością firmy BBI Development. To właśnie ona chce odnowić część zabytkowych budynków oraz wybudować nowe biura i apartamentowce. Cały kompleks będzie trzecią, największą po budowie Stadionu Narodowego i drugiej linii metra inwestycją w tej części Warszawy.

W Koneserze powstanie łącznie 43 tys. m kw powierzchni biurowych i handlowych. Część znajdzie się w odrestaurowanych budynkach, a pozostałe w dobudowanych, nowych gmachach. Za projekt tych ostatnich odpowiada pracownia Bulanda Mucha Architekci. Nowe budynki w tym miejscu dopuszcza plan zagospodarowania, jednak inwestor otrzymał od konserwatora zabytków wiele wytycznych, które musi brać pod uwagę stawiając nowe biurowce.

Firma BBI uzyskała już pozwolenie na budowę dwóch domów. Pierwszy to loft w historycznym, oryginalnym budynku dawnej mennicy, drugi natomiast to tzw. soft loft (czyli zupełnie nowy budynek, który na loft jest tylko stylizowany).

Inwestor liczy na to, że komercyjny sukces przyniesie mu dobra lokalizacja Konesera. Teren inwestycji od najbliższej stacji metra (Warszawa Wileńska) dzieli jedynie kilkaset metrów. Budowa całego miasteczka ma ruszyć na przełomie 2013 i 2014 r., a zakończyć się dwa i pół roku później.

czytaj więcej: warszawa.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (9)
Lofty w dawnej fabryce wódek
Zaloguj się
 • Gość: Luck

  Oceniono 16 razy 8

  Świetny projekt, oby więcej takich!

 • Gość: aspar

  Oceniono 4 razy 4

  Jak najwięcej takich projektów. Czy się to niektórym podoba czy nie Praga stanie się za jakiś czas jednym z fajniejszych miejsc do życia w Warszawie. To naprawdę świetnie skomunikowana, piękna dzielnica, mimo, że historia jej nie oszczędzała. Mieszkałem na Ursynowie, Mokotowie a teraz na Pradze i nie mam zamiaru wracać:)

 • Gość: Smartmod

  Oceniono 2 razy 2

  Moim zdaniem projekt świetny... Nie przegadany, proste formy wykorzystujące cegłę i ciemną płytę włókno cementową jako element spajający całość... Widziałem wiele adaptacji starych budynków w angli, irlandii i niemczech i muszę powiedzieć, że ten jest naprawdę dobry. Jeden z lepszych

 • kudlaty_z_broda

  Oceniono 3 razy 1

  Może to i będzie śliczne. Tylko czy developer dostanie również pozwolenie na odbudowę wielkiego muru dookoła, coby się pieniądze z biedotą nie mieszały?

 • greegold

  Oceniono 8 razy 0

  super okno w okno i sąsiedzi za za ścianami 360 stopni dookoła, wszystko za wysokim murem by żyo się lepiej pseudointeligencji korposzczurów :)

 • Gość: Ks Robak

  Oceniono 9 razy -1

  Z pięknej fabryki zrobią marnie zaprojektowane osiedle. Jeszcze trochę i loftami będzie się nazywało każdy budynek pokryty cegłą. Jak dla mnie marny projekt i tylko elementy oryginalne nieco go ratują. Szkoda - lubiłem to miejsce :(

 • Gość: Piotrek

  Oceniono 13 razy -5

  Niestety wygląda to poprawnie i nic więcej. Nie wystarczy zrobić ceglanej architektury żeby wpisać się w kontekst tego miejsca.

 • Gość: gosc

  Oceniono 12 razy -8

  i co poza tym, wokoło smród bród i ubóstwo, dzieci wychodzą na plac zabaw a wracają umorusani jak górnicy, super Praszka, he he he !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX