Hotel Baltic Palace. Szklany pałac w Pobierowie

W Pobierowie powstał czterogwiazdkowy hotel, którego szklana elewacja miękko spływa od dachu aż po posadzkę. Realizację pracowni RE przedstawiamy w obiektywie Piotra Krajewskiego (www.a-pk.pl)

Choć w ostatnich latach w Polsce pojawiło się sporo hoteli udających dworki i pałacyki to zaprojektowany przez warszawską pracownię RE hotel Baltic Palace stara się nawiązywać do modernistycznych tradycji Pomorza.

Wyszliśmy z założenia, że przywołanie tradycji awangardy dla tego projektu w sposób, który z jednej strony będzie zgodny z założeniami Miejscowego Planu, z drugiej zaś pozwoli na realizację nowoczesnego obiektu mogącego stać się nową wizytówką Pobierowa będzie właściwą odpowiedzią - mówi Piotr Michalewicz, współzałożyciel pracowni RE.

Najmocniejszym akordem architektury hotelu jest jego północna fasada. Białe szkło elewacji miękko spływa od dachu aż po posadzkę przed hotelem, płynnie przechodząc w nawierzchnię z polerowanego kamienia. każdy moduł szklany odpowiada tu szerokości pokoju, goście hotelowi mogą więc cieszyć się panoramicznym widokiem na okolicę. Intymności mieszkańców strzeże nadruk na szkle, który od strony wewnętrznej obiektu nie powoduje ograniczenia widoczności.

Hotel Baltic Palace w Pobierowiefot. Piotr Krajewski www.a-pk.pl

Kolor biały został użyty nieprzypadkowo - jest barwą najbardziej kojarzącą się z luksusem a jednocześnie występującą w najbogatszej liczbie odcieni.

Istotnym dopełnieniem całości kompozycji jest plac przed frontem budynku, który w projekcie hotelu stanowi logiczną kontynuację fasady - jej rytm ma swoją ciągłość w podziale posadzki i użytym materiale. Pomiędzy pasami wpleciony został ciemny kamień oraz płytkie i geometryczne baseny stanowiące dopełnienie placu.

Hotel Baltic Palace w Pobierowiefot. Piotr Krajewski www.a-pk.pl

 

Dziękujemy Piotrowi Krajewskiemu za udostępnienie zdjęć

www.a-pk.pl

Więcej o:
Komentarze (28)
Hotel Baltic Palace. Szklany pałac w Pobierowie
Zaloguj się
 • Gość: klawisz

  Oceniono 15 razy 9

  Widziałem bardzo podobny budynek w Austrii. Tylko tam to było więzienie...

 • Gość: Prozerpina

  Oceniono 15 razy 7

  Budynek byłby interesujący ale przecież nie w tym otoczeniu! Tam to jest KOSZMAREK ze snu pijanego mydlarza - kubisty!

 • Gość: giles

  Oceniono 17 razy 3

  to kolejny dowod na to w jak bezwzgledny sposob niszczymy krajobraz pomorza. jak mozna bylo zezwolic na postawienie czegos, co wyglada jak akademik w ktoryms z prowincjonalnych miasteczek w niemczech wschodnich w takim sasiedztwie? w tym projekcie nie ma nic "pomorskiego" czy "marynistycznego". architekt i inwestor wydaja sie nie miec za ksztyny pojecia czego oczekuja letnicy nad baltykiem. a wystarczy pojechac do fryzji wschodniej albo jeszcze lepiej na wyspy wschodniofryzyskie, ba nawet rugia i okolice miedzy rostockiem i uznamen dostarcza inspiracji do tego zeby wybudowac w miare przyzwoity hotel na pomorzu tak aby wpisal sie w otaczajacy krajobraz. szczegolnie polecam wyspe spiegeroog!!! cos niesamowitego i do tego bez jakiegokolwiek ruchu samochodowego!!!

 • Gość: Ten co mieszkał w Baltic Palace

  0

  Hotel jest fajny w wysokim standardzie. Niestety w Pobierowie nie ma nic do roboty. Komuna jak w latach 70. Po co komu "pałac" jak się na miejscu wynudzicie. Wierzcie mi całe lata tam jeździłem (jako dziecko i nastolatek z rodzicami). Za komuny nie było alternatywy. W latach 90`tych jeszcze jakoś obeszło. Dzisiaj to nawet na bazę wypadową Pobierowo się nie nadaje. Tam jest tylko całkiem fajna plaża.
  Jak nie ma pogody to są tylko "pół otwarte" bary z plastikowymi tackami po cenach jak w hotelach 5 gwiazdkowych. W całym Pobierowie nie ma żadnej pożądnej restauracji ani klubu czy dyskoteki.

 • Gość: adam

  Oceniono 2 razy 0

  www . pikselowo . pl

 • Gość: adam

  Oceniono 2 razy 0

  www.pikselowo.pl

 • vvega

  0

  Wygląda jak góra lodowa. Ciekawe ale do Pobierowa całkiem nie pasuje. W Świnoujściu, Międzyzdrojach, Mielnie ok, ale nie tu!

 • Gość: sunson

  0

  zastanawia ignorancja autora artykułu; o tym budynku mozna napisać na prawdę ciekawy post. A tak to powstał nijaki tekst o niczym. Ale do tego totrzeba by miec chociaż trochę wiedzy

 • Gość: fran

  Oceniono 4 razy 0

  budują, budują i skończyć nie mogą

  pomysł dobry, ale na tak małej działce to pomyłka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX