Nordic Haven. Najwyższy apartamentowiec w Bydgoszczy

Ruszyła budowa 66-metrowego apartamentowca w Bydgoszczy

To będzie najwyższy tego typu budynek w mieście. W sumie obiekt będzie liczył 18 kondygnacji. Apartamentowiec ma wyróżniać użycie podczas budowy znacznej ilości szkła i terakoty, które wizualnie mają nadać budynkowi lekkości. Na balkonach i płaskim dachu powstaną zielone ogrody. Z kolei specjalne otwory w budynku utworzą tarasy widokowe, przy których zasadzone zostaną drzewa. Okna lokali będą wychodziły z jednej strony na miasto, z drugiej na rzekę.

Projekt budynku powstał z inspiracji spichlerzami, które są charakterystycznymi elementami architektonicznego krajobrazu Bydgoszczy. Chcieliśmy, żeby nie był to kolejny zwyczajny apartament, ale taki budynek, który swoją formą będzie korespondował z okolicą - mówi Mirosław Nizio właściciel pracowni Nizio Design International.

Budynek został zaprojektowany na planie trapezu. Przy jego powstawaniu uwzględniono nasłonecznienie mieszkań i okolicznych budynków. Od strony ulicy apartamentowiec liczy cztery kondygnacje, dalej wznosi się tarasowo w stronę rzeki, w ten sposób dostosowując się do wysokości istniejącej już zabudowy.

Apartamentowiec Nordic Haven w BydgoszczyHaven w języku duńskim znaczy "ogród" (źródło: Nizio Design International)

Architekci tak zaprojektowali elewację, by ta wizualnie oddzielała część biurowo-usługową budynku od mieszkalnej. W sumie od czwartego do piętnastego piętra zaprojektowano 129 mieszkań o powierzchni od 35,45m kw do 278,71m kw. Prawie wszystkie mieszkania posiadają loggie lub tarasy. W budynku znajdą się cztery klatki schodowe, które na parterze będą połączone z dwoma holami wejściowymi. Apartament na najwyższym - 15 piętrze został już sprzedany. Nowy właściciel musiał za niego zapłacić ponad 2 mln zł.

Na czterech pierwszych kondygnacjach pojawią się lokale usługowe i biurowe. Te drugie zaprojektowano jako przestrzeń typu open-space, dzięki czemu będzie możliwa dowolna aranżacja ich wnętrz. Do tej przestrzeni wejście znajdzie się na poziomie parteru.

Więcej o:
Komentarze (35)
Nordic Haven. Najwyższy apartamentowiec w Bydgoszczy
Zaloguj się
 • Gość: T

  Oceniono 17 razy 13

  Sam projekt ladny, ale budynek jest zbyt wielki - ogromny wrecz- przygniecie/ zdominuje cala okolice.

 • Gość: ws

  Oceniono 10 razy 8

  żeby napisać że "coś takiego" koresponduje z okolicą trzeba mieć naprawdę dobre samopoczucie, albo nie wiedzieć co to znaczy okolica

 • Gość: Alwin

  Oceniono 22 razy 8

  Nie ma to jak się zapisać w historii miasta jako ten co spaprał ład przestrzenny. Gratuluję :/

 • Gość: Alwin

  Oceniono 18 razy 6

  I wiecie co? Studiując projektowaliśmy na tą działkę - nikomu nawet przez myśl nie przyszło walnąć takiego wielkiego... kloca :) Proponuję projektantom powrót do korzeni, lub może dosłownej: DO PODSTAW !!!

 • Gość: marbudek

  Oceniono 7 razy 5

  Ten inwestor to lipa, zostawi szkielet. Do tego grunt podmokły i wszystko będzie gnić. Im nie udało się skończyć żadnej inwestycji - zawsze ostatecznie płacą wykonawcy w mieszkaniach. Śmiech na sali

 • Gość: iza

  Oceniono 3 razy 3

  wg mnie super budynek z dobrymi przeszkleniami, dobrym nasłonecznienie i pięknymi widokami z mieszkań. Bydgoszcz musi się w końcu czymś wyróżnić, bo nic o tym mieście nie słychać.

 • Gość: ace

  Oceniono 3 razy 3

  czy to prima aprilis?, masakra, czy tam jest jakiś pzp.?

 • Gość: amgc63

  Oceniono 9 razy 3

  genialny budynek gratuluje miastu odwagi .Odwiedzę Bydgoszcz pierwszy raz w życiu gdy budynek będzie gotowy.

 • Gość: Architekt

  Oceniono 9 razy 3

  Straszny kloc. Coś absolutnie okropnego. Nie pasującego do Bydgoszczy w żadnym razie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX