Gdynia przyszłości. Wkrótce rusza ogromna inwestycja

Gdynia będzie miała Nowe Śródmieście. Nowoczesny kompleks mieszkaniowo-hotelowy powstanie w sąsiedztwie dworca kolejowego

Inwestycja będzie realizowana na terenach PKP. Teren zagospodaruje firma Semeko. W tak zwanym Nowym Śródmieściu powstanie wysoka zabudowa z mieszkaniami i hotelami. Jak zapewnia PKP, nowoczesne budynki mają dobrze korespondować z modernistyczną zabudową starego Śródmieścia Gdyni.

Zabudowa Międzytorza ma wpisać się w tkankę miejską i stać się ważnym elementem centrum Gdyni. Koncepcja, którą wybraliśmy, spełnia te założenia. Zależy nam na realizacji projektu, który przyniesie korzyści nie tylko PKP S.A. i prywatnemu inwestorowi, ale przede wszystkim mieszkańcom Gdyni - powiedział Jarosław Bator - Członek Zarządu PKP S.A.

Nowoczesny kompleks powstanie w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Gdynia Główna, pomiędzy ulicami Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Marka Zygmunta i ul. Polską.

Przedstawione wizualizacje to tylko koncepcja. Najpierw musi powstać miejscowy plan zagospodarowania tego terenu. Dokument ten ma być gotowy do końca tego roku. Jeśli uda się dotrzymać tego terminu to pierwsze prace budowlane rozpoczną się w 2017 r., a zakończą się w 2026 r. Wartość całej inwestycji to 722 mln euro.

POLECAMY: Modernizm w Gdyni, tak było [LEKCJA ARCHITEKTURY]>>

Więcej o:
Komentarze (30)
Gdynia przyszłości. Wkrótce rusza ogromna inwestycja
Zaloguj się
 • Gość: marny koniec

  Oceniono 51 razy 35

  Proszę odwiedzić stronę semeko i zobaczyć jakimi nas do tej pory raczyło cudami. Mam obawy czy taki prowincjonalny developer na razie oddający do użytku mierne realizacje będzie w stanie stworzyć coś na poziomie. A nawet ta wrażeniowa koncepcja nie jest czymś wyjątkowym. Aquasfera to chyba najgorszy syf jaki w Trójmieście /kaszubskim/ widziałem.
  Niestety jestem ogromnym sceptykiem w kontekście inwestora w tym przypadku jak i wogóle powierzania tak dużego i istotnego obszaru w centrum miasta jednemu developerowi. Dla mnie to poprostu głupstwo.

 • Gość: krak

  Oceniono 65 razy 25

  Nigdy nie byłem- niestety- w Gdyni i nie wiem jak wpisuje się ta inwestycja w otoczenie, ale trzeba przyznać, że projekt sam w sobie robi ogromne wrażenie.

  To pierwszy w Polsce bardzo dobrze przemyślany wielofunkcyjny kompleks nowoczesnej architektury. I przyznaję to, mimo tego iż nie jestem zwolennikiem szkła i betonu. Pomyślano nawet o przestrzeni publicznej, którą pazerni deweloperzy zwykle by całą zabudowali. Gdynia będzie mogła być dumna, jeśli ta wizja zrealizowana zostanie tak jak przedstawiają to wizualizacje.

 • matahari530

  Oceniono 33 razy 9

  To jest, nie waham użyć się tego słowa, SPIE...NIE unikatowej, spójnej gdyńskiej architektury, dzięki której można było cieszyć sie idealną harmonią pomiedzy fantastycznym dziełem II RP a Bałtykiem. Kwaitkowski sie w grobie przewraca... Czy w tym kraju wszystko, co cenne, ma zostać zniszczone przez chciwość i pazernośc MAFII?

 • Gość: aa124

  Oceniono 9 razy 7

  pragnę uspokoić to TYLKO wizja przyszłości / koncepcja / marzenia ! Nic poza tym. Skoro - a tak jest napisane obok zdjęć - nie ma jeszcze planu miejscowego - który mam byc opracowany do końca 2017 r i dopiero na jego podstawie bedzie mozna opracować projekt budowlany - to czy w przedstawionych wizkach możemy doszukiwać się prawdziwej wizji przyszłości ?? ;))

 • Gość: gościu

  Oceniono 34 razy 6

  ale syf

 • serfwe erwr

  Oceniono 32 razy 4

  na wizkach widzę jeden wunder KICZ totalnie spartaczona prowizorka. CO TO QRW MA BYĆ?

 • Gość: sphinx

  Oceniono 11 razy 3

  Cieszyć to się będziecie mogli dopiero po wydaniu pozwolenia na budowę, na razie można jedynie mieć nadzieję, że nie będzie to kolejny fantastyczny projekt który dobrze wygląda jedynie w fazie koncepcji.

 • serfwe erwr

  Oceniono 36 razy 2

  na wizkach widzę jeden wunder KICZ totalnie spartaczona prowizorka. CO TO QRW MA BYĆ?

 • Gość: maciekyam

  Oceniono 1 raz 1

  "Komunistyczny twor" ... co za tepa strzala z Ciebie ... poczytaj troszke, jak nie ksiazki to chociaz na necie ... pozdro

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX