Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2016 [WYNIKI KONKURSU]

red

Konkurs Gdyński Modernizm w Obiektywie wpisał się już na trwałe do kalendarza miejskich imprez i przyciąga fanów fotografii i architektury modernistycznej z całej Polski. W tym roku odbyła się 6 edycja corocznego konkursu.

Gdyński Modernizm w Obiektywie - fot. Monika Michałek - I nagroda
Gdyński Modernizm w Obiektywie - fot. Monika Michałek - I nagroda
mat. organizatora konkursu

Głównym celem konkursu od początku jego funkcjonowania jest promocja walorów estetyczno-architektonicznych oraz historycznych miasta Gdyni, a przede wszystkim jego unikatowej modernistycznej architektury.

Konkurs nie jest skierowany wyłącznie do pasjonatów fotografii architektonicznej, gdyż inną na stałe wpisaną w regulamin kategorią jest „Życie Miasta”, czyli niepozowane sceny życia miejskiego na tle architektury modernistycznej Gdyni. A więc kategoria wymarzona dla reporterów i łowców „decydującego momentu” uprawiających fotografię uliczną.

Usatysfakcjonowani będą również „Instagramowicze”, gdyż kolejną kategorią jest „Modernizm Mobilny” – fotografie gdyńskiego modernizmu zrobione telefonem komórkowym.

W skład tegorocznego Jury wchodzili:

Maurycy Śmierzchalski – zawodowy fotograf, edukator
Marzena Śmierzchalska - zawodowy fotograf, edukator
Przemysław Kozłowski – reportażysta, fotograf, fotoarchiwista gdyńskiego modernizmu
Jacek Debis – z Agencji Rozwoju Gdyni, koordynator wydarzenia Weekend Architektury

Na laureatów konkursu czekały atrakcyjne nagrody – 1000,- PLN nagroda główna, rejs promem dla dwóch osób do Szwecji, albumy fotograficzne i książki o modernizmie, oraz pamiątki Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. A także udział w wystawie pokonkursowej najlepszych fotografii prezentowana w prestiżowym miejscu Gdyni. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja najlepszych zdjęć również sprawi miłą niespodziankę ich autorom.

ZOBACZ NAGRODZONE ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2016 [WYNIKI KONKURSU]