Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdynia przyszłości. Wkrótce rusza ogromna inwestycja

red

Gdynia będzie miała Nowe Śródmieście. Nowoczesny kompleks mieszkaniowo-hotelowy powstanie w sąsiedztwie dworca kolejowego

Inwestycja będzie realizowana na terenach PKP. Teren zagospodaruje firma Semeko. W tak zwanym Nowym Śródmieściu powstanie wysoka zabudowa z mieszkaniami i hotelami. Jak zapewnia PKP, nowoczesne budynki mają dobrze korespondować z modernistyczną zabudową starego Śródmieścia Gdyni.

Zabudowa Międzytorza ma wpisać się w tkankę miejską i stać się ważnym elementem centrum Gdyni. Koncepcja, którą wybraliśmy, spełnia te założenia. Zależy nam na realizacji projektu, który przyniesie korzyści nie tylko PKP S.A. i prywatnemu inwestorowi, ale przede wszystkim mieszkańcom Gdyni - powiedział Jarosław Bator - Członek Zarządu PKP S.A.

Nowoczesny kompleks powstanie w centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca Gdynia Główna, pomiędzy ulicami Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Marka Zygmunta i ul. Polską.

Przedstawione wizualizacje to tylko koncepcja. Najpierw musi powstać miejscowy plan zagospodarowania tego terenu. Dokument ten ma być gotowy do końca tego roku. Jeśli uda się dotrzymać tego terminu to pierwsze prace budowlane rozpoczną się w 2017 r., a zakończą się w 2026 r. Wartość całej inwestycji to 722 mln euro.

    Więcej o:

Skomentuj:

Gdynia przyszłości. Wkrótce rusza ogromna inwestycja