MAKABRYŁA ROKU 2014: wygrała wycinka parku w Rybniku!

27.04.2015 12:39
Park przed i po wycince

Park przed i po wycince fot. Teresa Kaźmierska

W tegorocznym plebiscycie zwyciężył nie budynek, a skandaliczna wycinka parku w Rybniku. Oddaliście na nią ponad 7 tysięcy głosów. Tuż za nią znalazły się same asy. Między innymi pstrokaty olbrzym z Lublina, który w panoramie miasta zostanie na długie lata. Które architektoniczne wpadki znalazły się na dalszych miejscach? Zobaczcie sami!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (412)
MAKABRYŁA ROKU 2014: wygrała wycinka parku w Rybniku!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: xr4ti

  Oceniono 1450 razy 1364

  Za takie barbarzyństwo jak wycinka parku, powinien być prokurator i wieloletnie odsiadki dla winnych. Inwestor powinien zapłacić gigantyczne odszkodowanie, po czym wycofać się z Polski. A ja bym chętnie posiedział w celi z winnymi tej zbrodni. Opuściliby zakład karny na wózkach inwalidzkich. Może niedługo Wawel zrównają z ziemią, albo zabytkowy park w Arkadii koło Łowicza i postawią hipermarket. Czy w tym kraju kapitaliści mają pełne prawo robić co im się podoba i nikt nad tym nie panuje?

 • avatar

  archandy

  Oceniono 972 razy 906

  Żądam umieszczenia nazwisk architektów, nazw biur oraz inwestorów, którzy popełnili te zbrodnie przeciwko architekturze i ładowi przestrzennemu. To trzeba piętnować!

 • avatar

  Gość: Kwachu

  Oceniono 483 razy 377

  Centrum onkologii można wybaczyć, bo jak jest alternatywa "brzydko albo wcale" to już lepiej brzydko niż wcale.
  Wycinka parku to raczej do prokuratury niż do makabryły ale krew zalewa konkretnie.
  Orlen w Kielcach to zbrodnia.
  Wiaty do metra nawet ujdą, przynajmniej widać gdzie są a nie jak w Pradze że nie wiadomo gdzei wejść do metra (kto zgadnie że w środku budynku są schody pod ziemię ?).
  Częstochowa jest ok, Oława pełni funkcję reklamową.
  Szkoła w Warszawie mogłaby być lepsza, ale jest poprawna. Lepsze poprawne niż tragiczne a od czegoś trzeba zacząć. Jak cała architektura będzie poprawna to będziemy mogli myśleć nad rewelacyjną. Poza tym, jak na rewelacje nas nie stać (lub stać w pojedynczych przypadkach) niech będzie chociaż poprawnie, a tak tu jest moim zdaniem.
  Kładka nad zakopianką nie dość że brzydka to co gorsza każe pieszym "oddać hołd" samochodom, gdy powinno być na odwórt, to samochody powinny omijać pieszych. Zaburzony porządek komunikacji, zmuszanie pieszych do przemieszczania się w pionie (co gdy winda nie działa a wózek?), i ogólnie potworna szpetota.
  Ale przykro mi, głosuję na moją rodzinną Zieloną Górę i KOLEJNY przykład brzydkiego budownictwa i panelozy (lub blachozy, kolejny przykład że gdy nie wiem jak zrobić elewację, to robię blachę) w paskudnym kolorze. Jeżdżę koło tego czegoś każdego dnia i nie mogę się pogodzić, ze z wizytówki w założeniu wyszło takie paskudztwo. Budynek znejduje się w strefie konserwatorskiej a sądząc po milczeniu lokalnych włodarzy trzeba będzie poprosć prokuraturę o wyjaśnienie sprawy.
  To tyle z mojej strony.

 • avatar
 • avatar
 • avatar

  Gość: wendiego

  Oceniono 210 razy 204

  Poziom konkurencji, jak co roku jest wyjątkowo wybitnie makabryczny.

 • avatar

  mirekmm

  Oceniono 194 razy 190

  Anihilacja parku w Rybniku przypomina mi działania państwa islamskiego - szokująco skrajne zdziczenie, przynajmniej w lokalnej skali.

 • avatar

  Gość: Seinaer

  Oceniono 169 razy 159

  Warto wspomnieć, że COZL w Lublinie jest w otoczeniu Starego Miasta i zakłóca jego panoramę swoimi gabarytami i kolorami. Jest jak wrzód na zdrowym ciele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły