Koniec remontu tarasu widokowego Pałacu Kultury. Lśni bielą jak w latach 50.

Renowacja tarasu widokowego na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki dobiegła końca. Spod warstwy ponad 60-letniego brudu została uwolniona jasna okładzina ceramiczna. Ściany lśnią bielą jak w latach 50. XX wieku!

Odnawianie ceramiki za 680 tys. zł

Prace renowacyjne na punkcie widokowym Pałacu Kultury trwały od czerwca. Czyszczenie kosztowało 680 tys. zł. Prace wykonywała firma Renovatorium z Krakowa.

Ściany Pałacu Kultury zostały wykończone okładziną ceramiczną imitująca piaskowiec, a nie wbrew powszechnej opinii - samym piaskowcem. Gdyby taras obłożony był piaskowcem, brud wżarłby się głęboko w kamień i ściany trzeba byłoby szlifować, natomiast ceramiczny spiek wystarczy umyć.

Gorąca para

Niepożądana warstwa na ceramice miała ok. milimetr grubości. Przez kilka tygodni kilkudziesięcioletni kurz i brud, a także flamastrowe podpisy pozostawione przez gości zwiedzających taras były usuwane za pomocą myjek ciśnieniowych. Po oczyszczeniu ścian gorącą parą pod ciśnieniem uzupełniono ubytki elewacyjne.

Po zakończeniu prac renowacyjnych całość zaimpregnowano specjalnym środkiem, który ma pomóc zachować efekty remontu na co najmniej kilka lat.

Metoda czyszczenia na filmie:

Czyszczą Pałac Kultury i Nauki. Zobacz różnicę na wideo. "Już niedługo taras zalśni śnieżną bielą"

Więcej o:
Komentarze (1)
Koniec remontu tarasu widokowego Pałacu Kultury. Lśni bielą jak w latach 50.
Zaloguj się
  • Waldemar Ostrowski

    0

    Łyżka dziegciu: można przecież zrobić w tych kratach otwory szerokie na kilka oczek, tak aby człowiek tam nie wszedł, ale żeby można było przez nie wystawić aparat i fotografować w dowolnym kierunku... Typowo polski brak myślenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX