BRYŁA ROKU 2016: Wybierz najpiękniejszy budynek w Polsce [GŁOSOWANIE]

red
04.05.2017 12:00
A A A
Bryła Roku 2016 - głosowanie

Bryła Roku 2016 - głosowanie (mat.redakcyjne)

Który budynek zdobędzie tytuł BRYŁY ROKU 2016? Jury wybrało 10 nominacji spośród nadesłanych przez Was zgłoszeń. Pomóżcie nam wybrać najlepszą polską realizację architektoniczną ubiegłego roku. Zobaczcie nominowane obiekty i zdecydujcie, który z nich zasługuje na nagrodę! Zwycięzców poznamy 25 maja podczas gali rozdania statuetek, a wyniki zostaną opublikowane równocześnie na stronie Bryły.
Zobacz zdjęcia (11)
Dziękujemy za głosowanie, wyniki będą dostępne już 25-05-2017 o 21:10. Zapraszamy.
Komentarze (140)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: pepto

  Oceniono 53 razy 45

  Brawo Solec!

 • avatar

  pablooooos

  Oceniono 103 razy 39

  Łodzianie wyluzujcie. W ten sposób tylko potwierdzacie, że macie kompleks miasta meneli. Niestety, ale nowy dworzec to jedynie ogromna inwestycja, natomiast sam projekt jest słaby. Budynek jest kontrowersyjny, np. nie podobają mi się te kiczowate fronty w hali kasowej. A otoczenie dworca to po prostu zbrodnia na urbanistyce. Jak można w centrum miasta pobudować takie autostrady?? Wyglada to jak lotniskowiec, a nie dworzec. Gdzie tu przestrzeń dla pieszego?

 • Paweł Praski

  Oceniono 33 razy 29

  Zawsze dobra taka dawka kilku kropel piękna i sensu w polskim morzu chaosu i brzydoty.

 • avatar

  Gość: evilkaa

  Oceniono 38 razy 24

  Wszystko niby ładnie, zgrabnie i pokazowo, ale w większości nawet kępki trawy nie uraczysz... i nie chodzi mi o to, że powinny być "lasy" zieleni dookoła budynków, ale jednak....

 • avatar

  Gość: evu

  Oceniono 23 razy 21

  Bryła budynku Węzła transportowego w Solcu Kujawskim jest prosta, nie mniej cechuje ją pewna dynamika wizualnie odczuwalnej lekkości.

 • avatar

  Gość: widzyk

  Oceniono 19 razy 11

  podoba mi się serwerownia w Poznaniu, jest to dobry przykład ładnej, nowoczesnej architektury przemysłowej, rzadkość w naszym kraju, podobnie i węzeł transportowy w So;cu, widać jak się chce to można szczególnie jak popatrzę na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, taką wielką kasę wywalony na zaśmiecenie i skundlenie przestrzeni publicznej na długie czasy, szkoda tylko że nie jest to cerkiew zaborców (chociaż może kiedyś i na taką zostanie zakwalifikowana, ale małe szanse), bo taką dało się szybko rozebrać, a inni za nieduże pieniądze potrafią zrobić coś ładnego, pozostałe projekty, poza dwoma warszawskimi, też na poziomie

 • avatar

  Gość: goszcz

  Oceniono 12 razy 10

  Co do nominacji 5/11 czyli bloków w Krakowie. Nie ma tam na szczęście lokali usługowych - są tylko mieszkania od ~46(?)m2 do 106m2, bloki położone są na os. Bohaterów Września w Krakowie w dzielnicy Nowa Huta, a nie na osiedlu "nowa nowa huta". Z ciekawych rozwiązań warto wspomnieć, że klatki schodowe nie mają półpięter, są duże, bloki osadzone są na podziemnym garażu, który rozciągnięty jest pod oboma budynkami, bolki wybudowane są z cegły, posiadają pływające posadzki przez co blok jest dobrze wyciszony.

 • avatar

  Gość: Zofia

  Oceniono 14 razy 6

  Ja tam jestem pod wrażeniem poznańskiej serwerowni. Lubię nowoczesne budynki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX