BRYŁA ROKU 2016: Wybierz najpiękniejszy budynek w Polsce [GŁOSOWANIE]

red
04.05.2017 12:00
A A A
Bryła Roku 2016 - głosowanie

Bryła Roku 2016 - głosowanie (mat.redakcyjne)

Który budynek zdobędzie tytuł BRYŁY ROKU 2016? Jury wybrało 10 nominacji spośród nadesłanych przez Was zgłoszeń. Pomóżcie nam wybrać najlepszą polską realizację architektoniczną ubiegłego roku. Zobaczcie nominowane obiekty i zdecydujcie, który z nich zasługuje na nagrodę! Zwycięzców poznamy 25 maja podczas gali rozdania statuetek, a wyniki zostaną opublikowane równocześnie na stronie Bryły.
Zobacz zdjęcia (11)

PYTANIE Który budynek zasługuje na tytuł BRYŁY ROKU 2016?

Węzeł transportowy w Solcu Kujawskim
20%
Serwerownia Beyond.pl w Poznaniu
36%
Centrum Administracyjne w Szycach, Gmina Wielka Wieś
5%
Hala Koszyki w Warszawie
6%
Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie
5%
Bloki na Osiedlu Nowa Nowa Huta w Krakowie
2%
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
12%
Siedziba
5%
Q22 - wieżowiec w Warszawie
4%
Rudy Dom w Rudach
5%
Więcej o:
Komentarze (147)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: pepto

  Oceniono 53 razy 45

  Brawo Solec!

 • pablooooos

  Oceniono 108 razy 38

  Łodzianie wyluzujcie. W ten sposób tylko potwierdzacie, że macie kompleks miasta meneli. Niestety, ale nowy dworzec to jedynie ogromna inwestycja, natomiast sam projekt jest słaby. Budynek jest kontrowersyjny, np. nie podobają mi się te kiczowate fronty w hali kasowej. A otoczenie dworca to po prostu zbrodnia na urbanistyce. Jak można w centrum miasta pobudować takie autostrady?? Wyglada to jak lotniskowiec, a nie dworzec. Gdzie tu przestrzeń dla pieszego?

 • Paweł Praski

  Oceniono 36 razy 32

  Zawsze dobra taka dawka kilku kropel piękna i sensu w polskim morzu chaosu i brzydoty.

 • Gość: evilkaa

  Oceniono 40 razy 26

  Wszystko niby ładnie, zgrabnie i pokazowo, ale w większości nawet kępki trawy nie uraczysz... i nie chodzi mi o to, że powinny być "lasy" zieleni dookoła budynków, ale jednak....

 • Gość: evu

  Oceniono 25 razy 23

  Bryła budynku Węzła transportowego w Solcu Kujawskim jest prosta, nie mniej cechuje ją pewna dynamika wizualnie odczuwalnej lekkości.

 • Gość: widzyk

  Oceniono 19 razy 11

  podoba mi się serwerownia w Poznaniu, jest to dobry przykład ładnej, nowoczesnej architektury przemysłowej, rzadkość w naszym kraju, podobnie i węzeł transportowy w So;cu, widać jak się chce to można szczególnie jak popatrzę na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, taką wielką kasę wywalony na zaśmiecenie i skundlenie przestrzeni publicznej na długie czasy, szkoda tylko że nie jest to cerkiew zaborców (chociaż może kiedyś i na taką zostanie zakwalifikowana, ale małe szanse), bo taką dało się szybko rozebrać, a inni za nieduże pieniądze potrafią zrobić coś ładnego, pozostałe projekty, poza dwoma warszawskimi, też na poziomie

 • Gość: goszcz

  Oceniono 12 razy 10

  Co do nominacji 5/11 czyli bloków w Krakowie. Nie ma tam na szczęście lokali usługowych - są tylko mieszkania od ~46(?)m2 do 106m2, bloki położone są na os. Bohaterów Września w Krakowie w dzielnicy Nowa Huta, a nie na osiedlu "nowa nowa huta". Z ciekawych rozwiązań warto wspomnieć, że klatki schodowe nie mają półpięter, są duże, bloki osadzone są na podziemnym garażu, który rozciągnięty jest pod oboma budynkami, bolki wybudowane są z cegły, posiadają pływające posadzki przez co blok jest dobrze wyciszony.

 • Gość: Kamil

  Oceniono 27 razy 9

  Łódź Fabryczna wzbudza skrajne uczucia - od uwielbienia do hejtu ale trzeba przyznać, że bryła dworca wyróżnia się wśród całej reszty budynków dworcowych w całej Polsce o ile nie w ogóle wśród polskiej urbanistyki. Sorry ale argumenty organizatorów typu - "krótko mówiąc uważamy że połączenie starego z nowym się nie udało" - podobno internauci decydują więc albo brak Wam konkretnych argumentów albo zwyczajnie odezwał się klasyczny bóldup. Można mieć różne opinie i gusta - wiadomo - ale oryginalności i rozmachowi inwestycji nie sposób odmówić - chyba o to tutaj zawsze chodziło - oryginalna bryła, nowatorskie rozwiązania itp itd. A Wy skupiacie się, że drogi zbudowali za dworcem xD Chyba zapomnieliście, że ma to być centralny dworzec w Polsce - skrzyżowanie KDP, dworzec autobusowy itp.

 • Gość: link

  Oceniono 12 razy 8

  Byłem kiedyś w Solcu Kujawskim. Węzeł piękny, ale wygląd miasta - późny Gierek. Sorry za szczerość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Partner plebiscytu
 • Patronat honorowy
 • Partner