Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Chinach budują na dachach

red

Chiny zaskakują po raz kolejny. Jak donosi Daily Mail, w mieście Zhuzhou na dachu centrum handlowego zbudowano... osiedle domków jednorodzinnych

Domy na dachu chińskiego supermarketu
Domy na dachu chińskiego supermarketu
www.dailymail.co

Zhuzhou to miasto położone w południowych Chinach, w prowincji Hunan. Nie tak dawno, ten obszar przyciągnął uwagę całego świata planem budowy najwyższego wieżowca na naszym globie, który już wkrótce ma powstać w stolicy prowincji - Changsha. O ile te zamierzenia są nadal w fazie projektu, o tyle już zrealizowano kolejny niecodzienny pomysł.

Na szczycie ogromnego centrum handlowego powstały cztery domy mieszkalne, które stanowią swoistą odpowiedź na problem przeludnienia miasta. Mieszkańcy szukając sposobu na wygodne mieszkanie, zlokalizowane w pobliżu miejsca pracy, uznali, że to jedyne możliwe rozwiązanie. Zwłaszcza, że w ciągu ostatnich 5 lat cena nieruchomości w Zhuzhou wzrosła ponad trzykrotnie. Oczywiście Zhuzhou to nie jedyne miasto, które boryka się z tego typu problemem, ale niewątpliwie to pierwsze miasto, które powzięło tak oryginalne kroki, by temu przeciwdziałać.

Skomentuj:

W Chinach budują na dachach