Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Tokio

nobo

Bryła budynku architektów z japońskiego Atelier Tekuto jest wyjątkowo niekształtna - wygląda zupełnie, jakby dom został zgnieciony i nieudolnie poskładany na nowo.

Jak wiadomo znalezienie w gęsto zaludnionych, japońskich miastach wolnego terenu pod zabudowę graniczy z cudem. Stąd powstaje tam całe mnóstwo fikuśnych, małych budynków na zagubionych przez urbanistów, ostatnich skrawkach wolnego terenu. Wyjątkowo malutki dom w Tokio"Reflection of Mineral" japońskiego architektaYasuhiro Yamashita ma tylko 45 m2 powierzchni. Na każdej z trzech kondygnacji mieści się jedno, główne pomieszczenie. Wszystkie o nieregularnych kształtach, nie tylko w planie ale też w przestrzeni.

Bryła jest odpowiedzią na uwzględnienie planu miejscowego, trudności związane z bardzo małą działką i życzenia klienta, który oprócz samego mieszkania chciał koniecznie zmieścić na działce garaż dla samochodu - jak widać nie ma rzeczy niemożliwych.

Budynekjest obrazem eleganckiego, japońskiegomodernizmu. Architekt mistrzowsko bawi się bryłą co widać na każdym załamaniu i krawędzi budynku. Operując krzywiznami tworzy wewnątrz ciekawe efekty załamania światła.

Skomentuj:

Dom w Tokio