Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Komunalne bloki z cegły dla warszawiaków

kambi

Lokale komunalne zazwyczaj nie kojarzą się zbyt dobrze. Te, które powstały w północnej części Warszawy łamią ten stereotyp. Bloki są finalistą plebiscytu architektonicznego BRYŁA ROKU 2014!

Nowe budynki przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie
Nowe budynki przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie
fot. Urząd m.st. Warszawy

Nowe bloki komunalne stanęły w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej. Ich projekt powstał w biurze KONTRAPUNKT Aleksander Mirek z Krakowa. Osiedle składa się z kilku bloków, w których powstały jedno-, dwu- i trzypokojowe lokale. Budynki zlokalizowano w obrysie dawnych fortyfikacji, ich gabaryty, układ kompozycyjny i forma architektoniczna mają podkreślać układ dawnych wałów ziemnych.

WYNIKI PLEBISCYTU BRYŁA ROKU 2014>>

W sumie powstały cztery bloki. Każdy z nich ma inną nazwę: Redan, Barkan, Bastion i Luneta. Nazwy te inspirowane są XVII/XIX-wieczną architekturą obronną. Do tej architektury nawiązuje też elewacja budynków, którą wykonano z ceramiki.

Budynki przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejścia posiadają specjalne rampy, które ułatwiają dostęp do środka osobom na wózkach inwalidzkich. Mieszkańcy osiedla mogą też korzystać z garażu, który zlokalizowany został na poziomie terenu.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Nowe budynki przy ul. Jagiellońskiej w Warszawiefot. Urząd m.st. Warszawy

W ciągu ostatnich kilku lat przy ul. Jagiellońskiej powstało już 9 budynków komunalnych z 303 mieszkaniami.

Skomentuj:

Komunalne bloki z cegły dla warszawiaków