Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe Centrum Łodzi. Rozpoczyna się budowa kolejnego obiektu

red

Nowe Centrum Łodzi to przede wszystkim nowy podziemny dworzec kolejowy, ale także szereg innych inwestycji towarzyszących na 94 ha w centrum miasta. Właśnie rozpoczęła się realizacja jednego z planowanych budynków biurowych. Biurowiec Nowa Fabryczna, to obok tak zwanej Bramy Miasta jedna z dwóch inwestycji, które będą realizowane przez firmę Skanska w całym kompleksie NCŁ.

Projekt budynku biurowego Nowa Fabryczna powstał w pracowni Medusa Group. Nowy budynek zaoferuje około 21,5 tys. m2 powierzchni biurowej i usługowej. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdą się też miejsca postojowe dla 210 samochodów. W budynku znajdzie się zielone patio, infrastruktura rowerowa oraz loggie umieszczone na każdym z pięter, które zostaną oddane do dyspozycji najemców.

Elastyczność i funkcjonalność zostały wzbogacone o oryginalną i niesystemową fasadę, która - mamy nadzieję - będzie wyróżniać budynek na tle innych współczesnych kompleksów biurowych - podkreślają Łukasz Zagała i Przemo Łukasik, architekci Medusa Group.

Nowy budynek powstanie przy skrzyżowaniu Knychalskiego i Składowej. Inwestorzy podkreślają, że zdecydowali się na dwie duże inwestycje w Łodzi ze względu na liczne zmiany zachodzące w mieście.

Miasto bardzo dynamicznie się rozwija i jest atrakcyjnym miejscem z wciąż niezagospodarowanym potencjałem - mówi Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland

Zobacz też film z budowy nowego dworca Łódź Fabryczna:

Tutaj powstaje nowa inwestycja:

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowe Centrum Łodzi. Rozpoczyna się budowa kolejnego obiektu