Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mobilny domek Walden

dll

Ten niesamowity domek został zaprojektowany przez niemieckiego dizajnera Nilsa Holgera Moormanna. Zaprasza do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i gwarantuje, że niczego Ci nie zabraknie.

Nazwa tego mobilnegodomku nie jest przypadkowa. Jak przyznaje sam projektant, jego bezpośrednią inspiracją było dzieło XIX-wiecznego, amerykańskiego pisarza Henrego Davida Thoreau, pod tytułem Walden, czyli życie w lesie. Ten zbiór esejów traktuje o 2 latach, które Thoreau spędził żyjąc jako samotnik w lesie. Sam autor stara się w nich pokazać nierozerwalną więź łączącą człowieka i otaczającą go przyrodę. Surowy i prosty, a zarazem bliski i ciepły - taki jest też jest projekt Nilsa Holgera Moormanna.

DomekWalden stanowi prostopadłościenne, drewniane pudełko, zawierające w swoim wnętrzu wszytko czego potrzeba człowiekowi chcącemu poczuć więź bliskości z naturą. Jest składzik na narzędzia ogrodowe; "obozowe ognisko" znajdujące się w kotle zawieszonym na ruchomym ramieniu; półka na drewno, chroniąca je przed zamoknięciem; i wreszcie zadaszona altana ze stolikiem i kanapami, a także mała, przeszklona sypialnia na "poddaszu".

Koncepcja projektu, ujawniają się jednak przede wszystkim w elementach mających za zadanie uczynić życie mieszkańców domkuWalden bliższym naturze. I tak jego integralnym wyposażeniem są m.in. karmnik i budka dla ptaków, donice kwiatowe, grill, rozkładany stolik biwakowy i in. Wszytko to ma skłonić mieszkańców domku do jak najczęstszego obcowania z przyrodą i kontemplacji jej piękna.

Skomentuj:

Mobilny domek Walden