Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystartował konkurs Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019

Redakcja Pressland/WG

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019 to już IX edycja największego letniego konkursu fotografii architektonicznej. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu.

Gdyński Modernizm w Obiektywie 2018 - praca Magdaleny Korzewskiej wyróżniona w kategorii Forma Modernizmu
Gdyński Modernizm w Obiektywie 2018 - praca Magdaleny Korzewskiej wyróżniona w kategorii Forma Modernizmu
Fot. Magdalena Korzewska

Konkurs Gdyński Modernizm w Obiektywie co roku przyciąga fotografów architektury współczesnej, pasjonatów fotografii mobilnej oraz reportażu miejskiego. Uczestnicy mogą brać udział w specjalnie organizowanych, bezpłatnych foto-spacerach po trasach Gdyńskiego Szlaku Modernizmu i dotrzeć do wielu atrakcyjnych miejsc, w tym wnętrz kamienic, tarasów domów, na co dzień z zewnątrz niedostępnych. W ramach konkursu głównego prace ocenia profesjonalne jury. W konkursie publiczności każdy może wybrać ulubioną pracę.

W tym roku po raz pierwszy pojawia się w konkursie kategoria "Architektura w fotografii analogowej", pozwalająca na zastosowanie tradycyjnych technik, w tym błon fotograficznych. Ponadto uczestnicy konkursu będą mogli nadsyłać pracę do pięciu innych kategorii: "Forma i Światło w architekturze", "Detal Modernizmu", "Modernizm w podróży", "Życie między budynkami", "Modernizm Grabówka oraz Działek Leśnych".

W ramach festiwalu Weekend Architektury (22-25 sierpnia) odbędzie się wernisaż i wystawa pokonkursowa - to świetna okazja do spotkań oraz integracji twórców. Zdjęcia laureatów trafiają także na łamy magazynów architektonicznych, partnerskich portali oraz strony organizatora. Albumy uczestników konkursu są prezentowane później przez cały rok w formule galerii wirtualnej na portalach społecznościowych FB oraz Instagram.

Formuła OPEN konkursu, umożliwia początkującym fotografom zdobycie szlifów oraz ważnych dla przyszłej kariery doświadczeń. Bardziej doświadczeni twórcy, mają z kolei możliwość pokazania się szerszej społeczności twórców oraz pasjonatów architektury.

Więcej informacji na www.modernizmgdyni.pl i na FB.

Plakat konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019
Plakat konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019
Mat. prasowe    Więcej o:

Skomentuj:

Wystartował konkurs Gdyński Modernizm w Obiektywie 2019