Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje do salonu: inspiracje z natury

MŚ/EJ

Dekoracje do salonu dobieramy bazując na aktualnie obowiązujących trendach, ale również na własnych obserwacjach otaczającego nas świata. Szczególnie okres wakacji owocuje zebraniem ciekawych inspiracji, które potem przenosimy do wnętrz swoich domów. Prezentujemy dekoracje do salonu nawiązujące do nadmorskiego klimatu, tropikalnej dżungli - i nie tylko.

Dekoracje do salonu
Dekoracje do salonu inspirowane naturą
Shutterstock

Dekoracje do salonu: złote piaski

Kto raz miał okazję obserwować, jak od południa do zachodu (wraz z wędrówką słońca) zmienia się kolor piasku na plaży, ten wie, że to niezwykła feeria odcieni beżu – od jasnego kremu po złoto. To niezwykle piękna i uspakajana kolorystyka, którą warto przenieść do wnętrza. Plażową, letnią aranżację wzmocnią akcentami rodem z nadmorskiego wybrzeża – muszle, wyprawione przez wodę patyczki czy gruba lina.

Zobacz także: Ściany w salonie. 12 pomysłów na modną dekorację ściany w salonie >>

Dekoracje do salonu: błękit morza

Barwa wielkiej wody bywa szara, niebieska, lazurowa, a nawet granatowa – wszystkie te kolory wprowadzą do wnętrza spokój i harmonię. Często tafla jest niejednolita, można przenieść ten efekt do wnętrza na przedmiotach ozdobionych różnymi odcieniami błękitu. By stworzyć nadmorski klimat, połącz je z bielą, beżem i jasnym brązem. Niebieski to chłodny kolor, więc w letnie upały będzie zbawieniem.

Zobacz także: Dekoracje ścian: co zamiast obrazów? >>

Dekoracje do salonu: zieleń tropików

Soczysta, głęboka zieleń to w naszym klimacie domena pełni lata. Wnętrze pełne zieleni jest jak gęsty las – nieco mroczne, ale przyjemnie chłodne i takie uspokajające. Jeśli do tej barwy dodasz motywy egzotycznych roślin i zwierząt, poczujesz się we własnym domu jak w dalekiej dżungli. Wykorzystaj tapetę ze wzorem liści palmy lub bananowca, a na jej tle ustaw żywe rośliny, tworząc w ten sposób efekt 3D.

Zobacz także: Plakaty: modna dekoracja ścienna. Jakie plakaty wybrać do salonu, kuchni i sypialni? >>

Dekoracje do salonu: świat owadów…

…jest fascynujący, piękny i zarazem groźny. Dekoracje z takim motywem wprowadzą do wnętrza naturę, egzotykę i powiew lata. Wykorzystaj więc ich urodę i niezwykłe barwy.

Zobacz także: Trendy w aranżacji wnętrz: natura i mocne akcenty >>

Dekoracje do salonu: wolny i piękny jak ptak

Ptaki stały się inspiracją do stworzenia prawdziwych ikon designu, jak chociażby Eames House Bird marki Vitra. Najpiękniej prezentują się w locie, więc zamiast zamykać je w klatkach, wykorzystaj ich wizerunek, zdobiąc wnętrze.

Zobacz także: Lamele - hit dekoracji ściennych ostatnich sezonów >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracje do salonu: inspiracje z natury