Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wybrać idealną zmywarkę do swojego domu?

Artykuł sponsorowany

Zmywarka to bardzo przydatny sprzęt, który pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu, który jeszcze do niedawna musielibyśmy przeznaczyć na ręczne mycie naczyń. Myjąc naczynia w zmywarce, zużywamy również mniej wody, dzięki czemu płacimy niższe rachunki, a jednocześnie dbamy o środowisko. Mimo że obecnie w sklepach ze sprzętem AGD, możemy znaleźć wiele różnych zmywarek, to jednak mnogość modeli powoduje, że często nie wiemy, czym kierować się przy doborze takiego urządzenia. Jak wybrać idealną zmywarkę do swojego domu? Podpowiadamy.

Jak wybrać idealną zmywarkę do swojego domu?
Jak wybrać idealną zmywarkę do swojego domu?
sferis.pl

Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Wybierając idealną zmywarkę do swojego domu, powinniśmy najpierw zastanowić się, czy interesują nas modele do zabudowy, czy wolnostojące. Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie projektowania kuchni, możemy wybrać dowolną opcję. Jeśli jednak poprzednie urządzenie nam się zepsuło i szukamy nowego, wówczas zazwyczaj stawiamy na ten sam typ zmywarki. Modele do zabudowy z pewnością są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wysoką estetykę i nie chcą, aby poszczególne sprzęty umieszczone w kuchni były widoczne.

Modele wolnostojące nie wymagają wykonywania specjalnej zabudowy i można je umieścić w dowolnym miejscu, w którym tylko mamy możliwość podłączyć odpowiednie systemy. Szeroką ofertę zmywarek znajdziemy na: https://www.sferis.pl/zmywarki-3348. Jeśli decydujemy się na model wolnostojący, dopasujmy jego kolorystykę do pozostałych sprzętów wykorzystanych w danym wnętrzu.

Wymiary i pojemność zmywarki

Kolejną aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru zmywarki, są jej wymiary. Powinny być one dopasowane nie tylko do miejsca, w którym ma znaleźć się to urządzenie, ale także do liczby użytkowników kuchni. Standardowo zmywarki do zabudowy dostępne są w szerokości 60 cm, jeżeli jednak nie mamy tak dużo miejsca, możemy zdecydować się na wersję 45 cm.

Wybierając zmywarkę wolnostojącą, warto zwrócić uwagę szczególnie na jej wysokość, aby była dopasowana do ciągu meblowego w taki sposób, by odpowiadała górnej linii blatów. Od szerokości zmywarki uzależniona jest również jej pojemność. W modelach o szerokości 45 cm zazwyczaj mieści się od 8 do 10 kompletów naczyń. W wersjach 60 cm od 12 do 15 kompletów naczyń. Jeśli więc szukamy modelu dla sporej rodziny, lepiej postawić na zmywarkę o większej pojemności.

W jakie programy może być wyposażona zmywarka?

Wybierając idealną zmywarkę do swojego domu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakie wyposażona jest programy. Ważne, aby były one dopasowane do naszych oczekiwań i stylu życia. Dla wielu osób istotne jest, by urządzenie takie posiadało opcje szybkiego mycia, dzięki któremu można nieco odświeżyć na przykład zakurzone lub delikatnie zabrudzone naczynia.

Równie istotny jest program intensywny, który z kolei przeznaczony jest do mocno zabrudzonych i tłustych naczyń. Zmywarki wyposażone są również w programy eko, a także delikatne, które pozwalają na mycie w takim urządzeniu niezwykle delikatnego szkła, porcelany czy ręcznie malowanych naczyń.

Klasa energetyczna zmywarki

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma wybór energooszczędnych urządzeń, których zakup choć może być nieco kosztowny, to jednak zazwyczaj szybko się zwraca w postaci niższych rachunków za prąd czy wodę. Wybierając zmywarkę, warto więc stawiać na modele energooszczędne. Najlepszym wyborem są wersje o klasie energetycznej A i B. Najwięcej na rynku jednak zmywarek ma klasę E i F. Przy okazji energooszczędności warto zwrócić uwagę również na zużycie wody przez zmywarkę. Modele o szerokości 45 cm zużywają zazwyczaj 8-9 l, zaś wersja 60 cm – 9-11 l.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać idealną zmywarkę do swojego domu?