Zrób to sam: lampka z butelki po winie
Każdy z nas wie jak ważny jest recykling, stąd meble z palet czy skrzynek, dywany ze starych, bawełnianych koszulek etc. Pomału w dobrym stylu jest mieć w domu coś podkreślającego nasze proekologiczne nastawienie do świata. Podpowiadamy, jak zrobić lampkę z butelki po winie.


Zrób to sam: materiały i narzędzia
Butelka po winie, abażur, kabel z przełącznikiem, oprawka do żarówki, farby do szkła w rożnych kolorach, 2 pędzelki - szerszy i węższy, wiertarka, 2 wiertła do szkła i ceramiki (4 mm i 8 mm), okulary ochronne.

Zrób to sam: krok 1
Butelkę myjemy i wycieramy. Zakładamy okulary ochronne i wiercimy otwór na kabel u podstawy butelki. Najpierw używamy mniejszego wiertła. Jest to trudna czynność, podczas której zdarza się, że butelka pęka. Osobom bez doświadczenia polecam zamówienie tej usługi u szklarza (w Warszawie cena wywiercenia otworu to ok. 8 zł).

Zrób to sam: krok 2
Powstały otwór powiększamy wiertłem w rozmiarze 8 mm.

Zrób to sam: krok 3
Dekorujemy butelkę. Moja miała wypukłe kwiatki, które postanowiłam pomalować. Najpierw nakładamy farbę w kolorze ciemnoróżowym.

Zrób to sam: krok 4
Następnie mieszamy różową farbę z białą i małym pędzelkiem nakładamy linię na brzegach płatków. Na środku malujemy białą kropkę. Jak farba wyschnie, na białej kropce malujemy mniejsze żółte kropeczki. W ten sposób zamalowujemy wszystkie kwiatki zmieniając tylko kolor farby (płatków).

Zrób to sam: 5
Na koniec domalowujemy listki. Używamy dwóch odcieni koloru zielonego.

Zrób to sam: krok 6
Gdy farba wyschnie wkładamy do otworu kabel, który należy przeciągnąć przez butelkę aż do szyjki.

Zrób to sam: 7
Montujemy oprawkę. Można ją przykleić do butelki za pomocą kleju do klejenia na gorąco.

Zrób to sam: krok 8
Teraz wystarczy nałożyć abażur i wkręcić żarówkę - lampa gotowa.
Więcej na blogu jabloniee.pl
- Więcej o:
![Stylowy stolik z palety. meble z palet, stolik z palet, stolik kawowy]()
Stolik z palet - instrukcja wykonania stolika kawowego
![Lampa z tykwy Lampa z tykwy]()
Lampa z tykwy - orientalna dekoracja
![DIY: jak ukryć elementy instalacji? DIY: jak ukryć elementy instalacji?]()
DIY: jak ukryć elementy instalacji?
![Dekoracje wnętrz: przedmioty z gliny Dekoracje wnętrz: przedmioty z gliny]()
Dekoracje wnętrz: przedmioty z gliny
![Oprawa na zniszczoną książkę Oprawa na zniszczoną książkę]()
Oprawiamy zniszczoną książkę – jak odnowić książkę metodą DIY?
![Owsiane mydełko - zrób to sam Owsiane mydełko - zrób to sam]()
Owsiane mydełko - zrób to sam
![Łatanie uszkodzonej tapety Łatanie uszkodzonej tapety]()
Łatanie uszkodzonej tapety
![Aranżacja salonu. Aranżacja salonu.]()
Samodzielny montaż karnisza









