InfoBox otwarty. To nowe centrum Gdyni [FILM]

Kontenerową konstrukcję otwarto na początku lata. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy na centrum miasta

Budowa InfoBoxu rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Całość składa się z 65 kontenerów. W obiekcie znalazły się między innymi: salon prasowy, kawiarnia z tarasem oraz pawilony, w których będą organizowane wystawy. Cała inwestycja kosztowała 6 mln zł. Oprócz przestrzeni dla kultury InfoBox ma być miejscem, w którym mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o planowanych i już realizowanych inwestycjach.

Koncepcję przebudowy skweru Żeromskiego opracował architekt Jacek Droszcz. Cała konstrukcja ma mieć charakter tymczasowy, dlatego architekt zdecydował się wykorzystać kontenery, które dodatkowo nawiązują do portowego charakteru miasta.

Atrakcją InfoBoxu jest wysoka na 22 metry wieża widokowa, na którą można wjechać panoramiczną windą. Z tego widokowego tarasu można obserwować trwające w mieście inwestycje. Dodatkowo na parterze pojawiła się długa na 8 i szeroka na 4 metry makieta śródmieścia Gdyni, na której wiernie odwzorowano kilkaset najbardziej charakterystycznych miejskich obiektów.

BRYLA zachęca by odwiedzić InfoBox w ramach trwającego do 25 sierpnia Weekendu Architektury w Gdyni.

 

Więcej o:
Komentarze (11)
InfoBox otwarty. To nowe centrum Gdyni [FILM]
Zaloguj się
 • Gość: Marcin

  Oceniono 17 razy 5

  Haters gonna hate! Mnie się podoba, że w końcu za publiczne pieniądze powstało coś dla ludzi, dla wszystkich ludzi.. A nie tylko kanalizacja dla mieszkańców jakiegoś zadupia, przedszkole dla młodych matek, linia autobusowa dla emerytów, kwiatki dla turystów.. Powstała przestrzeń bardzo integrująca, z której korzystają i młodzi i starzy, i miejscowi, i turyści, i biedni i bogaci, i nikt nikogo nie przegania (trawa, na której należy siadać, chodzić...), wszyscy siedzą czy zwiedzają i po prostu miło spędzają czas.

 • Gość: wsbb

  Oceniono 12 razy 2

  pomysł i realizacja dobre. nie ma w artykule informacji kto był inwestorem - jak mniemam miasto. zatem warto się jednak zastanowić czy ma sens marnotrawić publiczne pieniądze w niemałej kwocie na tymczasowy budynek???

 • Gość: propaganda władzy

  0

  ..Z tego widokowego tarasu można obserwować trwające w mieście inwestycje....
  Zajefajna atrakcja dla turystów. lol

 • Gość: chuj

  Oceniono 4 razy 0

  spider glass na tymczasowym obiekcie?

 • Gość: turystka

  Oceniono 3 razy -1

  Byłam.... punk widokowy bez widoku (za niska ta wieża), reszta jak najbardziej na tak !

 • cucurucu

  Oceniono 2 razy -2

  Wieza ma jedna zasadnicza wade: nie sposob z niej skoczyc.....

 • Gość: Retin

  Oceniono 2 razy -2

  To nie to samo co Hala Banacha....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX