Na windsurfing do Rybnika! Nowy obiekt z restauracją i widokiem na zalew [PROJEKT]

Mieszkańcy Rybnika wkrótce zyskają nową, atrakcyjną przestrzeń do wypoczynku. Pojawił się inwestor, który chce rewitalizować nadbrzeże rybnickiego zalewu. Projekt przebudowy powstał w pracowni toprojekt

Rybnicki zalew jest jednym z ważniejszych miejsc w mieście. Nad jego brzegiem istnieje ścieżka rowerowa, którą można dotrzeć do pobliskich miejscowości. Rekreacyjny potencjał tego miejsca już wiele lat temu odkryła lokalna Elektrownia, dzięki której powstał kompleks żeglarsko-hotelowy w Stodołach. Jednak w ostatnim czasie kompleks ten zaczął wyraźnie podupadać. Istniejąca tam infrastruktura nie przystaje do obecnych standardów. Zniknęło molo i małe punkty gastronomiczne, natomiast funkcjonująca do dziś restauracja nie jest w stanie przyciągnąć wielu klientów poza letnim sezonem.

Teraz pojawiła się szansa, że ośrodek odzyska dawny blask. Wiosną ma ruszyć gruntowny remont całego terenu. Co istotne dla mieszkańców, nowy właściciel nie zamierza grodzić obiektu, będzie on nadal otwarty dla gości.

Teren inwestycji podzielono na trzy strefy. "Strefa nadbrzeża" ma zostać kompleksowo zmodernizowana. Odbudowany zostanie pomost dla żeglarzy i spacerowiczów. Dwa, zupełnie nowe pomosty przeznaczone będą dla pływającej kawiarni i windsurferów. Poza funkcjami sportowymi, strefa ta służyć ma głównie spacerom i wypoczynkowi.

Nieco dalej od nadbrzeża znajdzie się "strefa aktywności". Pomieści ona wiele atrakcji. Centralnym punktem strefy ma być tor dla rolkarzy, który zimą zmieniać się będzie w tor dla uprawy narciarstwa biegowego. W tej strefie powstaną również place zabaw, boiska, stoły do pingponga i innych gier. Płyta, na której organizowane są festyny, początkowo przykryta zostanie namiotem, lecz w późniejszych latach zyska zadaszenie i zimą będzie pełnić funkcję lodowiska.

Ostatnią ze stref będzie "strefa wjazdu". Od strony ul. Rudzkiej rozbudowane zostaną parkingi, a znajdujący się w pobliżu budynek zostanie wyremontowany i pomieści szatnie, sanitariaty, punkt informacji, wypożyczalnię sprzętu i kasy.

Wizytówką obiektu będzie restauracja. Jej powstanie planowane jest na 2014 r. Budynek został usytuowany tuż nad wodą. Z sali na piętrze, goście przez przeszklone ściany będą mogli podziwiać cały zalew. W budynku powstanie też widokowy taras. W okresie letnim cumować do niego będzie mała, pływająca kawiarnia. Dwukondygnacyjny budynek wsparty będzie na słupach stalowych o zróżnicowanym nachyleniu. Elewacja całego obiektu wykonana zostanie z drewnianych, pionowych żaluzji. We wnętrzu powstanie kilka sal restauracyjnych. Największa z nich pomieści 250 osób.

Więcej o:
Komentarze (9)
Na windsurfing do Rybnika! Nowy obiekt z restauracją i widokiem na zalew [PROJEKT]
Zaloguj się
 • Gość: aTomek

  Oceniono 3 razy 3

  Stary dworzec autobusowy, Rybnik zamienił na nowy obiekt w innej lokalizacji. A, że w miejscu śmierdzącego żulem PKS-u postawiono biedronkę, też mi problem. Rybnik to wspaniałe miasto, ciekawe skąd ty jesteś, bo Rybnik znasz słabo. Projekt modernizacji obiektu Stodoły to potwierdza. Czekamy z niecierpliwością na realizację

 • Gość: Jac

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze by było aby administrator zbiornika Rybnik wyznaczył przynajmniej dwa miejsca z ogólnym dostępem do wody przez cały rok.Ale nie takim gdzie zaraz są obsiadane przez rzeszę wędkarzy, tylko do wodowania lekkiego sprzętu wodnego .Szanuję hobby każdego, sam też uprawiam windsurfing i wędkuję i nie chciałbym z nikim wchodzić w konflikt.
  Ze względu że zbiornik nie zamarza ,sezon do żeglowania na desce jest praktycznie cały rok ,jeżeli temperatura powietrza jest na plus.Na dzień dzisiejszy nie ma dostępu swobodnego do wody, poza ośrodkiem kotwica -prywatny,oraz stodoły prywatny -zamknięty.

 • Gość: m&m

  Oceniono 8 razy 0

  ...nad jeziorem w takim bloczku mam siedzieć? ...

 • poborowy102

  Oceniono 12 razy -6

  Rybnim przerobił dworzec autobusowy na ?Biedronkę, hhehehe i są dumni z tego:D Miasto blaszaków, marketów, dyskontów i marketów, dno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX