Wrocław: Lofty w zabytkowym szpitalu [WIZUALIZACJE]

Zrujnowany zabytek zmieni się w nowoczesne lofty. Na Bulwarze Staromiejskim firma i2 Development odnowi stary szpital. Powstaną mieszkania z widokiem na Fosę Miejską dla tysiąca nowych mieszkańców.

Na terenie nieczynnego, zabytkowego kompleksu szpitalnego rozpoczną się prace budowlane. Nad odnową i zmianą funkcji jednego z wrocławskich zabytków pracuje firma i2 Development. Inwestycja zlokalizowana jest przy placu Jana Pawła II we Wrocławiu.

Projekt pracowni Chamielec Architekci zakłada powstanie około 500 niedużych apartamentów, które wedle uznania nabywców będzie można łączyć w większe mieszkania. Ich niewątpliwą zaletą będzie wysokość kondygnacji, która w niektórych budynkach będzie dochodziła do 4,5 metra. Z loftów będą się roztaczać malowniczy widok na Fosę Miejską.

Poza mieszkaniami przewidziano także stworzenie 98 lokali usługowych, a także 95 apartamentów tylko na wynajem, z możliwością korzystania z usług concierge. Pod kompleksem przewidziano trzy podziemne parkingi, które pomieszczą 398 samochodów.

Inwestor zapowiada także stworzenie placu zabaw oraz terenów do rekreacji ze ścieżką biegową i sprzętami do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Od północnej strony osiedla ma też być zrewitalizowana promenada nad Odrą oraz stworzona nieduża przystań i miejska plaża. Zaplanowane atrakcje mają być dostępne dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, a nie tylko dla właścicieli mieszkań. Mają być także zachowane znajdujące się na działce drzewa.

Prace nad budową kompleksu zaplanowano na okres około trzech lat.

Widok na zabytkowy kompleks od strony Podwala, pospaceruj po okolicy i obejrzyj gdzie powstanie kompleks:

więcej o ten inwestycji czytaj na wroclaw.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (34)
Wrocław: Lofty w zabytkowym szpitalu [WIZUALIZACJE]
Zaloguj się
 • Gość: jozue

  Oceniono 29 razy 25

  Ech ten Wrocek ! Francuzi mówią "czapki z głów" i za ten projekt to się należy.

 • Gość: Kwachu

  Oceniono 27 razy 17

  Zajefajne

 • Gość: LZ

  Oceniono 24 razy 16

  i po co ta panika?Tam zostanie tylko goła cegła.Tynki ,stropy,podłogi i cała reszta barachła idzie w piach.A dla osób bardzo przestraszonych proponuję butle wody święconej,pomoże!

 • Gość: Agrafka

  Oceniono 28 razy 16

  Wreszcie będzie żyło :) Choć świadomość mieszkania w dawnym szpitalu troszkę niepokoi...

 • Gość: jot

  Oceniono 23 razy 15

  Się odkazi, się odrobaczy, spokojnie ludzie! Dowód? proszę .o rzut beretem stoi Times 2 ,od szesnastego wieku szpital,i dżuma, i cholera i ciort wie jeszcze co w nim było.I co? i nic ,ludzie spokojnie pracują , nikt nie choruje.Będą piękne i zupełnie bezpieczne lofty .Brawo Wrocław tak trzymać!

 • pegaz751

  Oceniono 66 razy 12

  fajne, loft za grube pieniądze z bakteriami w ścianie gratis :-) .....no naprawdę super.

 • Gość: efv

  Oceniono 7 razy 7

  Ciekawe jak pozbeda sie duchow.

 • q-ku

  Oceniono 8 razy 4

  ładne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX