Dworzec w Katowicach - wizualizacje

Przemysław Jedlecki

Prezentujemy najnowsze wizualizacje katowickiego dworca . PKP milczy na temat szczegółów projektu, ponieważ rozmowy z Neinver Polska wciąż trwają. Robert Konieczny, o projekcie mówi krótko: porażka.

Znaczną część pl. Szewczyka ma według projektu zająć kompleks usługowo handlowy. Nad halą dworca wyrastać mają dwie bliźniacze wieże, które powstałyby na końcu inwestycji w 2012 roku
Neinver Polska

 

 

Według projektu znaczną część pl. Szewczyka ma zająć kompleks usługowo handlowy. Nad halą dworca wyrastać mają dwie bliźniacze wieże, które powstałyby na końcu inwestycji w 2012 roku

 

- Na razie jestem przygnębiony, szkoda, że PKP nie zdecydowały się na ogłoszenie konkursu architektonicznego. Jestem przekonany, że z początku, po zakończeniu budowy, to miejsce i tak będzie się cieszyć popularnością, ale po jakimś czasie zacznie się ludziom nudzić, tak jak każde centrum handlowe. W środku miasta nie możemy sobie na to pozwolić - mówi o swych obawach Konieczny .

 

 

 ZOBACZ WIZUALIZACJE

 

 

Zobacz jak dziś wygląda dworzec na panoramicznym zdjęciu (Sterowanie panoramą: klawisz Shift - zbliżanie, klawisz CTRL - oddalanie, klawisz myszy - przesuwanie i obracanie)

 

 

 

 

Jak się okazuje, Neinver Polska ma jednak w staraniach o przebudowę dworca poważnego konkurenta. Rzecznik PKP ujawnił w piątek, że do negocjacji doproszono firmę TriGranit Development Polska. To ona wybudowała w Katowicach centrum handlowe Silesia City Center. Wiadomość nie ucieszyła katowickich urzędników. - Efekt może być taki, że szybko na katowickim dworcu nic nie powstanie - mówi jeden z nich.

 

 

Czytaj więcej 

 

 

Przemysław Jedlecki

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Zapadł wyrok śmierci na dworzec w Katowicach

 

Katowicki dworzec nie musi być supermarketem

 

Mała-duża architektura w Zielonej Górze

Skomentuj:

Dworzec w Katowicach - wizualizacje