Kościół w Tarnowie nad Wisłą, Polska, proj. Beton (Marta i Lech Rowińscy)

www.betonon.com

Podziel się

Votum Aleksa to kościół który stanął w Tarnowie nad Wisłą. Projekt pochodzi z pracowni Beton. Elewację kościoła wykonano w całości z drewna sosnowego.

kościół, betonwww.beton-on.com

beton, votum aleksa, tarnów, kościółwww.beton-on.com

Budynek był nominowany do konkursu im. Miesa van der Rohe: www.miesarch.com

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (33)
Tak wyglądają nowoczesne kościoły! [NASZ PRZEGLĄD]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: dziekan

  Oceniono 96 razy 80

  ...a teraz, "drogie dzieci", zestawcie to ze współczesną architekturą sakralną w Polsce...

 • avatar

  123jna

  Oceniono 43 razy 39

  Ten z Tarnowa piekny, skromny i uduchowiony. Przypomina pierwsze koscioly oraz skandynawskie.

 • avatar

  alpepe

  Oceniono 21 razy 15

  Mainz to MOGUNCJA, pismaki niedouczone, poprawcie to!

 • avatar

  Gość: atram

  Oceniono 13 razy 11

  "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką " (Dzieje Apost. , Biblia Tysiąclecia)

 • avatar

  Gość: Olaf

  Oceniono 12 razy 8

  Hmm...problem polega na tym, że jeszcze do niedawna (nie wiem, czy dalej tak jest) kaplica w Tarnowie nad Wisłą nie była poświęcona (czyli formalnie dla Kościoła Katolickiego nie była obiektem sakralnym). Podobno miejscowy proboszcz w porozumieniu z biskupem orzekli, że ze względu na wygląd i formę, jakie prezentuje "nie ma w niej Boga"...ręce opadają...A internaucie Mikołajowi odpowiem, że w kościele (jako budynku) liczy się forma i nastrój, jaki dzięki tej formie powstaje, a nie pasyjka na krzyżu czy Maryjka nad ołtarzem. I jako architekt proszę go, żeby po studiach (jak już zostanie architektem) lepiej nie brał się za projektowanie kościołów...

 • avatar

  dziadzioniunio

  Oceniono 35 razy 5

  Może i część z tych obiektów architektonicznych jest ładnych, niestety nie dla funkcji Kościoła. bez trudu w części można sobie wyobrazić aule uniweryteckie lub sale koncertowe. Kościołami mogą tu być w zasadzie tylko projekty z Finlandii, Słowacji i Tarnowa (kaplica). Reszta to obiekty architektoniczne wielorakiego użytku.

 • avatar

  amicus2012

  Oceniono 11 razy 3

  "Kilka lat temu w niewielkiej nadmorskiej miejscowości Schillig w Niemczech wyburzono kościół, który z czasem popadał w coraz większą ruinę." A teraz spróbujcie zrobić to w Polsce. Realnie wiele polskich parafii byłoby gotowych zrobić to samo. Bo na utrzymanie stu-dwustuletnich świątyń nie ma środków, bo wymagania konserwatorów są obłędne. Sam mieszkam w miejscowości, gdzie stuletni kościół to "zabytek". I takie błędne koło, bo nie dość że mało środków, to każdy remont musi nadzorować konserwator. I nie robi tego za darmo. A o dotacji zapomnij, bo przecież to tylko stuletni obiekt. Ech... pozazdrościć Finom.

 • avatar

  bratjolki

  Oceniono 29 razy 3

  Brawo. Skandynawia ma styl. Zawsze miala. Zgubila sie niieco praktycznosc gdyz konwersja tych obiektow na meczety bedzie malo praktyczna i podatnik bedzie sie musial znow wysilic na calkiem nowe obiekty.

 • avatar

  krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  Na świece powstają nowe kościoły ale i stare zmieniają się na
  www.panoramio.com/photo/27312516

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły