Luksusowe apartamenty na warszawskiej ulicy Foksal

Ponad 17 mln zł - tyle anonimowy nabywca zapłacił za 2 apartamenty o łącznej powierzchni 470 m. kw. w restaurowanych właśnie, zabytkowych kamienicach na Foksal 13 i 15. To jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości luksusowych dokonana przez prywatną osobę.

Przywrócenie kamienicom XIX-wiecznej świetności

Foksal była jedną z najpiękniejszych warszawskich ulic. Jednak przez lata wspaniałe XIX-wieczne kamienice niszczały, strasząc oknami zabitymi deskami i odpadającym tynkiem. Pierwotnie wybudowane były w stylu neobarokowym, rozmiłowanym w ozdobnych fasadach, pełnych takich detali architektonicznych jak trójkątne frontony, pilastry, pasy boniowania, zdobne naczółki okien. Ozdoby te kazał usunąć w latach 30. XX wieku nowy właściciel, Jan Wedel. Kamienice zostały przebudowane w duchu modernizmu. Obecnemu właścicielowi, firmie Ghelamco, zależało na przywróceniu im XIX-wiecznej świetności. Wreszcie, po długotrwałych dyskusjach z konserwatorem zabytków, udało się projekt zatwierdzić. Dwa lata temu rozpoczęła się rewitalizacja.

"Prawdziwi koneserzy piękna doceniają wyjątkowy charakter i architekturę kamienic Foksal 13/15"

Budynek zostanie oddany do użytku w II połowie 2019 roku, ale już rok temu ruszyła sprzedaż apartamentów. Jest ich w sumie 55, o metrażu od 47 do 260 m kw.

- Nasz projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród odbiorców segmentu premium, czego dowodem jest już połowa sprzedanych lub zarezerwowanych lokali - mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

- Prawdziwi koneserzy piękna doceniają wyjątkowy charakter i architekturę kamienic Foksal 13/15 i są w stanie dużo zapłacić za możliwość zamieszkania w miejscu, które spełnia ich wysokie wymagania. Apartament w historycznym budynku, z prestiżowym adresem i luksusowym wykończeniem to dla wytrawnych inwestorów również dobra lokata kapitału.

Autentyczne detale, które przetrwały

Projekt jest wyjątkowy dzięki bogactwu autentycznych detali, które ocalały we wnętrzach. Klatki schodowe zdobią rzeźbione supraporty i portale, posadzki z białego marmuru i ręcznie kute balustrady.

Bogate wnętrza apartamentów

Nie mniejsze bogactwo prezentują apartamenty, które swoim wystrojem śmiało mogłyby konkurować z arystokratycznymi pałacami. Na ich ścianach i sufitach można znaleźć prawie sto wzorów sztukaterii, a na podłogach drewniane parkiety o blisko dwudziestu motywach.

Współpraca z holenderskim architektem

Do stworzenia aranżacji wnętrz inwestor zaprosił cenionego holenderskiego architekta Erica Kustera, związanego z marką Metropolitan Luxury. Jego projekty to doskonały mariaż klasyki ze współczesnością. W swoim portfolio ma prestiżowe realizacje dla wybitnych osobistości ze świata muzyki i sportu.

Udogodnienia dla przyszłych mieszkańców

Inwestycja Foksal 13/15 zapewni swoim przyszłym mieszkańcom liczne, komfortowe udogodnienia, m.in. strefę SPA z sauną i jacuzzi, salę fitness i przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy. Niespotykanym dotąd rozwiązaniem będą pokoje gościnne, w których lokatorzy będą mogli przenocować swoich bliskich lub partnerów biznesowych. Pod nieruchomością wybudowano garaż z nowoczesnymi platformami parkingowymi, które pomieszczą łącznie ponad 60 aut. Dopełnieniem eleganckiego charakteru inwestycji staną się usługi concierge.

Więcej o: