Dom na skraju Kampinosu niczym współczesna twierdza

Warszawska pracownia INTER-ARCH Architekci stworzyła kamienny dom, wtopiony w otulinę Puszczy Kampinoskiej. Budynek wygląda majestatycznie, jednak nie brakuje mu innowacyjnych i nowoczesnych elementów. Ponadto bryła domu odzwierciedla ważne trendy społeczne XXI wieku. Projekt jest obecnie w trakcie realizacji - z niecierpliwością oczekujemy na ostateczny efekt!
1 Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Oaza bezpieczeństwa i kontakt z przyrodą

Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni INTER-ARCH Architekci, mieli bardzo konkretne wyobrażenie o nowym miejscu do życia. Przyszli mieszkańcy chcieli, aby dom stanowił oazę bezpieczeństwa i znajdował się w bliskim sąsiedztwie lasu, ponieważ uwielbiają kontakt z przyrodą.

2 Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Architekci spełnili życzenia inwestorów

Życzenia inwestorów zostały spełnione przez architektów. Dom od frontu przypomina współczesną, bezpieczną twierdzę, natomiast od zaplecza jest maksymalnie otwarty na otaczającą go Puszczę Kampinoską.

3 Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Bryła budynku o nowoczesnym i majestatycznym wyglądzie

Zewnętrzne ściany domu pokryto szarym łupkiem, w ten sposób bryła budynku nabrała nowoczesnego i jednocześnie majestatycznego wyglądu. Wszystkie przeszklenia zostały wykończone drewnem, by przełamać wrażenie masywności.

4 Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Dom energooszczędny

Pracownia INTER-ARCH Architekci zaprojektowała dom na skraju Kampinosu w taki sposób, aby nie zużywał dużej ilości energii. W budynku zastosowano rozwiązania w postaci pompy ciepła, kolektorów słonecznych wbudowanych w stolarkę okienną czy ogniw fotowoltaicznych.

5 Rzut parteru Rzut parteru Fot.INTER-ARCH Architekci

Rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne

Ciekawymi punktami projektu są rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne. Przeszklenia w strefie wejścia i na antresoli tworzą wrażenie rozbicia bryły budynku na dwie części. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia stanowią jedną otwartą przestrzeń, zaprojektowaną w sposób, który pozwala na czytelne wyodrębnienie poszczególnych funkcji.

6 Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Wnętrze, w którym panuje atmosfera spokoju i wyciszenia

Znajdująca się w pokoju dziennym ściana kominkowa w połączeniu z wielką przeszkloną ścianą z widokiem na Puszczę sprawia, że we wnętrzu czuje się atmosferę spokoju i wyciszenia.

7 Rzut piętra Rzut piętra Fot.INTER-ARCH Architekci

Przestrzeń rekreacyjna

Na antresoli przewidziano przestrzeń rekreacyjną, w której będzie można oglądać filmy, czytać książki i odpoczywać. Łączy się ona bezpośrednio ze strefą pokoi dzieci spełniając również funkcję pokoju zabaw.

8 Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Zewnętrzny basen

Na działce otaczającej dom zaplanowano miejsce na zewnętrzny basen. Jego konstrukcja, dzięki zagłębieniu całości w terenie oraz obsypaniu ścian i dachu gruntem, nie zakłóca widoku na sąsiedni las.

Skomentuj:
Dom na skraju Kampinosu niczym współczesna twierdza
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX