Dom na skraju Kampinosu niczym współczesna twierdza

Warszawska pracownia INTER-ARCH Architekci stworzyła kamienny dom, wtopiony w otulinę Puszczy Kampinoskiej. Budynek wygląda majestatycznie, jednak nie brakuje mu innowacyjnych i nowoczesnych elementów. Ponadto bryła domu odzwierciedla ważne trendy społeczne XXI wieku. Projekt jest obecnie w trakcie realizacji - z niecierpliwością oczekujemy na ostateczny efekt!
Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Oaza bezpieczeństwa i kontakt z przyrodą

Inwestorzy, którzy zgłosili się do pracowni INTER-ARCH Architekci, mieli bardzo konkretne wyobrażenie o nowym miejscu do życia. Przyszli mieszkańcy chcieli, aby dom stanowił oazę bezpieczeństwa i znajdował się w bliskim sąsiedztwie lasu, ponieważ uwielbiają kontakt z przyrodą.

Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Architekci spełnili życzenia inwestorów

Życzenia inwestorów zostały spełnione przez architektów. Dom od frontu przypomina współczesną, bezpieczną twierdzę, natomiast od zaplecza jest maksymalnie otwarty na otaczającą go Puszczę Kampinoską.

Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Bryła budynku o nowoczesnym i majestatycznym wyglądzie

Zewnętrzne ściany domu pokryto szarym łupkiem, w ten sposób bryła budynku nabrała nowoczesnego i jednocześnie majestatycznego wyglądu. Wszystkie przeszklenia zostały wykończone drewnem, by przełamać wrażenie masywności.

Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Dom energooszczędny

Pracownia INTER-ARCH Architekci zaprojektowała dom na skraju Kampinosu w taki sposób, aby nie zużywał dużej ilości energii. W budynku zastosowano rozwiązania w postaci pompy ciepła, kolektorów słonecznych wbudowanych w stolarkę okienną czy ogniw fotowoltaicznych.

Rzut parteru Rzut parteru Fot.INTER-ARCH Architekci

Rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne

Ciekawymi punktami projektu są rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne. Przeszklenia w strefie wejścia i na antresoli tworzą wrażenie rozbicia bryły budynku na dwie części. Pokój dzienny, jadalnia i kuchnia stanowią jedną otwartą przestrzeń, zaprojektowaną w sposób, który pozwala na czytelne wyodrębnienie poszczególnych funkcji.

Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Wnętrze, w którym panuje atmosfera spokoju i wyciszenia

Znajdująca się w pokoju dziennym ściana kominkowa w połączeniu z wielką przeszkloną ścianą z widokiem na Puszczę sprawia, że we wnętrzu czuje się atmosferę spokoju i wyciszenia.

Rzut piętra Rzut piętra Fot.INTER-ARCH Architekci

Przestrzeń rekreacyjna

Na antresoli przewidziano przestrzeń rekreacyjną, w której będzie można oglądać filmy, czytać książki i odpoczywać. Łączy się ona bezpośrednio ze strefą pokoi dzieci spełniając również funkcję pokoju zabaw.

Kamienny dom Kamienny dom Fot.INTER-ARCH Architekci

Zewnętrzny basen

Na działce otaczającej dom zaplanowano miejsce na zewnętrzny basen. Jego konstrukcja, dzięki zagłębieniu całości w terenie oraz obsypaniu ścian i dachu gruntem, nie zakłóca widoku na sąsiedni las.

Więcej o: