Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu

red

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami, a z nimi dylemat, jakie prezenty przygotować w tym roku dla najbliższych. Przedstawiamy kilka pomysłów na świąteczne upominki, które ucieszą miłośników architektury i designu.

prezenty świąteczne design i architektura
'Archiklocki. Zestaw warszawskie wieżowce'. Drewniane klocki za pomocą, których ułożycie bryły warszawskiego Prudentiala, PKiN-u oraz wieżowca Cosmopolitan. Cena zestawu: około 165 zł
Archiklocki

Od klocków się zaczyna

Nasz wybór zaczynamy od Archiklocków, w końcu pierwsze budynki w życiu stawiamy z klocków właśnie. Na początek dwa zestawy: jeden dla miłośników warszawskich wieżowców, drugi dla amatorów modernistycznej architektury mieszkalnej, czyli komplet, z którego ułożycie bloki znajdujące się na warszawskim osiedlu "Szare Domy". Drewniane klocki można też wykorzystać do stworzenia dowolnych konstrukcji,jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Drugiej kolekcji klocków nikomu nie trzeba przedstawiać. Lego Architecture to zestawy, z których zbudujemy słynną willę Savoye Le Corbusiera, czy parlament niemiecki ze szklaną kopułą zaprojektowaną przez Normana Fostera.

Z biblioteki architekta

Na długie zimowe wieczory z pewnością przyda się dobra książka. Wśród naszych propozycji znalazła się publikacja "W rzeczy samej" Marka Miodownika. To fascynujący, wielowątkowy esej o materiałach, z których zbudowany jest nasz świat. Miłośników architektury na pewno zainteresuje rozdział poświęcony betonowi. Drugą pozycją, po którą warto sięgnąć jest "Poradnik architekta" komiks stworzony przez Dorotę Ryżko i Urszulę Walicką. Pełna dystansu i humoru opowieść o codziennym życiu architekta. Najmłodszych ucieszą "Architekturki" - wydawnictwo typu "pop-up" wprowadzające w tajniki powojennej architektury Warszawy. Autorką książki jest architektka Marlena Happach, a fantastyczne ilustracje wykonał Robert Czajka. 

Drobne radości

W przygotowanym zestawieniu znajdują się również świetne grafiki, betonowa i ceramiczna biżuteria, kubki, ręcznie malowane talerze oraz lampka stołowa. Wśród nich nie mogło zabraknąć również notesów, tak lubianych przez architektów i projektantów. Warto mieć, je zawsze pod ręką na wypadek, gdy w pobliżu nie będzie żadnej serwetki do naszkicowania nowego pomysłu. Tworząc tegoroczne zestawienie wybieraliśmy przedmioty stworzone według projektów polskich designerów. Jeśli chcecie podzielić się swoimi inspiracjami, zachęcamy do zaznaczenia ich w komentarzach. 

ZOBACZ, JAKIE PREZENTY WYBRALIŚMY >>>

Skomentuj:

Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu