Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu

red

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami, a z nimi dylemat, jakie prezenty przygotować w tym roku dla najbliższych. Przedstawiamy kilka pomysłów na świąteczne upominki, które ucieszą miłośników architektury i designu.

Pomysły na prezenty dla fanów architektury i designu
Pomysły na prezenty dla fanów architektury i designu
Fot. kolaż bryla.pl

Klocki dla architektów?

Nasz wybór zaczynamy od klocków, w końcu pierwsze budynki w życiu stawiamy z klocków właśnie. Tej kolekcji nie trzeba nikomu przedstawiać. Lego Architecture to zestawy, z których zbudujemy słynną willę Savoye Le Corbusiera, czy parlament niemiecki ze szklaną kopułą zaprojektowaną przez Normana Fostera.

Jeśli nie klocki, to może modele do składania? Fanom modernistycznej i brutalistycznej architektury PRL z pewnością przypadnie do gustu publikacja "Brutal Poland" wydawnictwa Zupagrafika. Książkę otwierają ilustrowane fotografiami rozdziały opisujące historię i ciekawe fakty związane z powstaniem poszczególnych budynków. Druga część Brutal Poland zawiera dziewięć modeli, gotowych do wyjęcia z arkuszy i złożenia według prostych instrukcji - potrzebny będzie tylko klej. Znajdziemy tu m.in. blok osiedla Za Żelazną Bramą w Warszawie, blok na łódzkim osiedlu Manhattan, gdański Falowiec czy katowicką Superjednostkę.

Z biblioteki architekta

Na długie zimowe wieczory z pewnością przyda się dobra książka. Wśród naszych propozycji znalazł się "Archiprzewodnik po Europie" Roberta Koniecznego i Tomasza Malkowskiego. Architekt i krytyk architektury zabierają nas na fascynującą wędrówkę po najbardziej odważnych europejskich budynkach powstałych w ostatnich kilku dekadach. Przy każdej realizacji znajdziemy zapis dyskusji autorów. Często ich oceny skrajnie się różnią!

 

 

Polecamy również książkę „Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus” autorstwa Aleksandry Kędziorek, Katarzyny Uchowicz i Mai Wirkus. To nie tylko wybór listów, jakie Helena Syrkus wymieniła z bliskimi przyjaciółmi i kluczowymi postaciami międzynarodowego środowiska architektonicznego. To portret jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny architektonicznej okresu międzywojennego i fascynujący opis czasów, w jakich przyszło jej żyć. Książka dostała Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy.

Drobne radości

W przygotowanym zestawieniu znajdują się również świetne grafiki, betonowa i ceramiczna biżuteria, kubki czy ręcznie malowane talerze. Wśród nich nie mogło zabraknąć również notesów, tak lubianych przez architektów i projektantów. Warto mieć, je zawsze pod ręką na wypadek, gdy w pobliżu nie będzie żadnej serwetki do naszkicowania nowego pomysłu.  Jeśli chcecie podzielić się swoimi inspiracjami, zachęcamy do zaznaczenia ich w komentarzach. 

Skomentuj:

Pomysły na prezenty dla miłośników architektury i designu