[CHORZÓW] Nowy plac pełen atrakcji

Projekt nowego placu w Chorzowie

Projekt nowego placu w Chorzowie (SLAS Architekci)

W Chorzowie ma powstać nowoczesny plac pełen rozmaitych atrakcji. Zamiast setek metrów granitowych posadzek znanych z wielu pustych placów, na których właściwie nie wiadomo co robić, architekci z pracowni SLAS zaproponowali kolorowe miejsce, które aż kipi możliwościami.

Chorzowska wielofunkcyjna strefa aktywności - bo tak ma nazywać się nowy skwer zaoferuje mieszkańcom kilkanaście różnych możliwości spędzaniu wolnego czasu. Będzie można posiedzieć na ławce, ale także pobujać się na huśtawkach lub hamakach, pouprawiać kwietne grządki czy zjeść obiad w stołówce pod chmurką.

Z założenia plac ma stanowić centrum interakcji i być miejscem spotkań zarówno dla młodych ludzi mających ochotę na aktywność sportową, jak również dla starszych chcących po prostu się zrelaksować.

Nowe miejskie place często powstają jako betonowe pustynie, na które nie bardzo jest po co przyjść, a jak już się tam znajdziemy często chcemy jak najszybciej się z nich wydostać. Tutaj problemem będzie raczej podjęcie decyzji na którą atrakcję mamy aktualnie ochotę.

Dynamicznego charakteru całości dodaje żywa i odważna kolorystyka. Przestrzenie aktywności przeplatają się z niewielką zielenią, rzucającą cień i dodającą nowych barw.

Nam plac się bardzo podoba i mamy nadzieję, że zachęci wielu Chorzowian do wyjścia z domu i wspólnego spędzania wolnego czasu. A co wy myślicie o tym nietypowym projekcie?

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Projekt placu projektu SLAS Architekci to:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie Najlepsza przestrzeń publiczna w Europie jest w Polsce! Przełomy z międzynarodową nagrodą
 • Patio Cosmopolitan Ruchoma rzeźba na Patio Cosmopolitan. Nowa przestrzeń miejska w Warszawie
 • Wizualizacja placu Litewskiego po przebudowie. Widok znad pl. im. o. Krapca Plac Litewski w Lublinie do przebudowy. Jak będzie wyglądał? [WIZUALIZACJE]
Komentarze (3)
[CHORZÓW] Nowy plac pełen atrakcji
Zaloguj się
 • Gość: klaps

  Oceniono 3 razy -1

  ładna wizualizacja! nie jestem pewien czy te plamki są funkcjonalnie rozmieszczone.

 • Gość: adakocha

  Oceniono 7 razy -3

  To wygląda na zestaw gadgetów do parku, całkiem fajnych!, ale nijak jest to zagospodarowanie;)

 • Ma Lü

  Oceniono 13 razy -3

  przy tym projekcie nie bylo raczej architekta, strasznie chaotyczne to, az mi sie w brzuchu przewraca, kwadraty, kolka,krzyze.Brak wydzielonych stref, np. gdzie moga jezdzic chlopaki na bmx a gdzie bawic sie male dzieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX