[CHORZÓW] Nowy plac pełen atrakcji

red
26.09.2016 13:34
A A A
Projekt nowego placu w Chorzowie

Projekt nowego placu w Chorzowie (SLAS Architekci)

W Chorzowie ma powstać nowoczesny plac pełen rozmaitych atrakcji. Zamiast setek metrów granitowych posadzek znanych z wielu pustych placów, na których właściwie nie wiadomo co robić, architekci z pracowni SLAS zaproponowali kolorowe miejsce, które aż kipi możliwościami.

Chorzowska wielofunkcyjna strefa aktywności - bo tak ma nazywać się nowy skwer zaoferuje mieszkańcom kilkanaście różnych możliwości spędzaniu wolnego czasu. Będzie można posiedzieć na ławce, ale także pobujać się na huśtawkach lub hamakach, pouprawiać kwietne grządki czy zjeść obiad w stołówce pod chmurką.

Z założenia plac ma stanowić centrum interakcji i być miejscem spotkań zarówno dla młodych ludzi mających ochotę na aktywność sportową, jak również dla starszych chcących po prostu się zrelaksować.

Nowe miejskie place często powstają jako betonowe pustynie, na które nie bardzo jest po co przyjść, a jak już się tam znajdziemy często chcemy jak najszybciej się z nich wydostać. Tutaj problemem będzie raczej podjęcie decyzji na którą atrakcję mamy aktualnie ochotę.

Dynamicznego charakteru całości dodaje żywa i odważna kolorystyka. Przestrzenie aktywności przeplatają się z niewielką zielenią, rzucającą cień i dodającą nowych barw.

Nam plac się bardzo podoba i mamy nadzieję, że zachęci wielu Chorzowian do wyjścia z domu i wspólnego spędzania wolnego czasu. A co wy myślicie o tym nietypowym projekcie?

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

PYTANIE Projekt placu projektu SLAS Architekci to:

 • HIT! Wreszcie przestrzeń dla ludzi!
 • KIT! Pstrokacizna i nic więcej

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: klaps

  Oceniono 1 raz 1

  ładna wizualizacja! nie jestem pewien czy te plamki są funkcjonalnie rozmieszczone.

 • avatar

  Gość: adakocha

  Oceniono 2 razy 0

  To wygląda na zestaw gadgetów do parku, całkiem fajnych!, ale nijak jest to zagospodarowanie;)

 • Ma Lü

  Oceniono 8 razy 0

  przy tym projekcie nie bylo raczej architekta, strasznie chaotyczne to, az mi sie w brzuchu przewraca, kwadraty, kolka,krzyze.Brak wydzielonych stref, np. gdzie moga jezdzic chlopaki na bmx a gdzie bawic sie male dzieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX