Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przebudowa Rynku w Katowicach tak wygląda Plac Kwiatowy

red, katowice.gazeta.pl

Pojawiło się na nim kilkadziesiąt drzew i ławek

1.04.2015 Katowice . Rynek po remoncie . Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Plac Kwiatowy na rynku w Katowicach
GRZEGORZ CELEJEWSKI

Nie zwalnia tempo realizacja inwestycji w Katowicach. Obok wielkich gmachów otwartych ostatnio w centrum miasta do listy gotowych już obiektów można dopisać Plac Kwiatowy, który stanowi najważniejszą część powstającego, nowego rynku.

Prace budowlane w tym miejscu rozpoczęły się w 2012 r. Najpierw zlikwidowano stare torowisko oraz asfalt. Z czasem na placu pojawiły się nowe pawilony drobnego handlu i nowa nawierzchnia. Plac wyłożono granitem i zbudowano fontannę z marmuru.

Projekt przebudowy przygotowała pracownia Redan ze Szczecina. Na placu posadzono też 20 drzew, obok których znalazły się ławki, kosze i stojaki rowerowe. Drewniane miejsca do siedzenia pojawiły się też na schodach i obramowaniach klombów.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

1.04.2015  Katowice . Rynek po remoncie .  Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta   GRZEGORZ CELEJEWSKI

W powstałych pawilonach mają działać kwiaciarnie i kawiarnia. Ta ostatnia latem będzie mogła otworzyć letni ogródek.

Miasto przygotowuje już przetargi na ustalenie najemców tych powierzchni, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w maju najemcy wprowadzą się do środka - zapowiedział urząd miasta.

Na tym prace budowlane się nie kończą. Ciągle trwa budowa strefy rekreacyjnej ze sztucznym korytem Rawy w północnej części Rynku oraz ulicy Śródmiejskiej, która powstaje przy Superjednostce. Całkowity koszt prac to prawie 170 mln zł.

 

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Przebudowa Rynku w Katowicach tak wygląda Plac Kwiatowy