Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Plac w Górze Puławskiej. Skromny i ładny

kambi

Góra Puławska to niewielka miejscowość leżąca w zachodniej części województwa lubelskiego. Niedawno powstał tam plac, który ma się stać jej nowym, centralnym punktem. Plac jest finalistą plebiscytu architektonicznego BRYŁA ROKU 2014!

Nowy plac zaprojektowali architekci z wrocławskiej pracowni 3XA. Znajduje się on w centralnej części miejscowości Góra Puławska. Inwestycja miała na celu stworzenie uniwersalnej przestrzeni, która będzie odpowiadać na zróżnicowane potrzeby użytkowników.

Architekci zaprojektowali kilka stref odpoczynku i rekreacji. Składają się na nie liczne ławki, zadaszone altany ze stolikami i siedziskami oraz duże podestowe ławki, na których można wygodnie się rozsiąść i spędzić czas w większym gronie.

Plac oświetlają wysokie, smukła latarnie i lampy zlokalizowane w posadzce. Przestrzeń wyposażono w stojaki rowerowe oraz tablice informacyjne. Elementy małej architektury takie jak pergole, ławki, latarnie i śmietniki wykonano ze stali kortenowskiej, a powierzchnię ławek pokryto drewnem dębowym o jasnej barwie.

Całość uzupełniono zielenią. Po dwóch stronach centralnej osi posadzono brzozy oraz różnokolorowe krzewy ozdobne. Skarpę powyżej placu również obsadzono ozdobną roślinnością.

Teraz architekci i mieszkańcy czekają na ruch firmy telekomunikacyjnej, do której należy stojąca na placu i ogrodzona płotem budka. Mają oni nadzieję, że jej właściciel wyrazi zgodę na jej likwidację, przesunięcie lub zamaskowanie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Plac w Górze Puławskiej. Skromny i ładny