Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stacja Rowerowa Katowice. Jeśli powstanie będzie pierwszą tego typu w Polsce

kambi

Trwa przebudowa katowickiego rynku. Miejskie władze chcą w sąsiedztwie starej siedziby Muzeum Śląskiego uruchomić siłownię pod chmurką. Pojawił się jednak alternatywny pomysł

Z propozycją by w centrum miasta zrezygnować z planów budowy siłowni pod chmurką wyszedł radny Tomasz Godziek. Jak twierdzi, budowa w tym miejscu otwartej siłowni nie jest najlepszym pomysłem.

Uważam, że ta prestiżowa przestrzeń zasługuje na bardziej przemyślaną funkcję. Proponuję aby w tym miejscu powstał velodrome „Stacja Rowerowa Katowice” - mówi Tomasz Godziek.

Katowicki Velodrome miałby stać się rowerowym sercem miasta. Położony w centrum budynek stanowiłby początek tras rowerowych prowadzących do różnych dzielnic. Mieszkańcy mogliby skorzystać tutaj z największego w mieście rowerowego parkingu, kawiarni z tarasem na dachu oraz ze specjalnego, wyprofilowanego toru do szybkiej jazdy na rowerze. Dodatkowo w budynku swoje biuro miałby miejski oficer rowerowy, który w razie potrzeby pomoże naprawić uszkodzony pojazd.

Niech nasz rynek nie stanie się kolejnym miejscem z ławkami i fontanną, dodajmy do niego funkcję wpisaną w nowoczesną architekturę. Jestem przekonany że welodrom będzie magnesem przyciągającym młodych ludzi, a informacja o „mieście z welodromem na rynku” obiegnie świat - dodaje Godziek.

Prezentowaną koncepcję architektoniczną przygotowali: Aleksander Krajewski oraz Artur Łajczak. Jednak jest to tylko luźny pomysł. Radny ma nadzieję, że dzięki niemu wśród mieszkańców rozpocznie się dyskusja o przyszłości katowickiego rynku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stacja Rowerowa Katowice. Jeśli powstanie będzie pierwszą tego typu w Polsce