Stacja Rowerowa Katowice. Jeśli powstanie będzie pierwszą tego typu w Polsce
Trwa przebudowa katowickiego rynku. Miejskie władze chcą w sąsiedztwie starej siedziby Muzeum Śląskiego uruchomić siłownię pod chmurką. Pojawił się jednak alternatywny pomysł

Z propozycją by w centrum miasta zrezygnować z planów budowy siłowni pod chmurką wyszedł radny Tomasz Godziek. Jak twierdzi, budowa w tym miejscu otwartej siłowni nie jest najlepszym pomysłem.
Uważam, że ta prestiżowa przestrzeń zasługuje na bardziej przemyślaną funkcję. Proponuję aby w tym miejscu powstał velodrome „Stacja Rowerowa Katowice” - mówi Tomasz Godziek.
Katowicki Velodrome miałby stać się rowerowym sercem miasta. Położony w centrum budynek stanowiłby początek tras rowerowych prowadzących do różnych dzielnic. Mieszkańcy mogliby skorzystać tutaj z największego w mieście rowerowego parkingu, kawiarni z tarasem na dachu oraz ze specjalnego, wyprofilowanego toru do szybkiej jazdy na rowerze. Dodatkowo w budynku swoje biuro miałby miejski oficer rowerowy, który w razie potrzeby pomoże naprawić uszkodzony pojazd.
Niech nasz rynek nie stanie się kolejnym miejscem z ławkami i fontanną, dodajmy do niego funkcję wpisaną w nowoczesną architekturę. Jestem przekonany że welodrom będzie magnesem przyciągającym młodych ludzi, a informacja o „mieście z welodromem na rynku” obiegnie świat - dodaje Godziek.
Prezentowaną koncepcję architektoniczną przygotowali: Aleksander Krajewski oraz Artur Łajczak. Jednak jest to tylko luźny pomysł. Radny ma nadzieję, że dzięki niemu wśród mieszkańców rozpocznie się dyskusja o przyszłości katowickiego rynku.
- Więcej o:
![Most dla rowerów De Nesciobrug Most dla rowerów De Nesciobrug]()
Najfajniejsze kładki i ścieżki rowerowe w Polsce i na świecie [PRZEGLĄD]
![Kładka rowerowa mostu Poniatowskiego ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne Warszawa]()
Oto najlepszy pomysł dla Warszawy! Wyniki konkursu FUTUWAWA
![Wypożyczalnia rowerów we Wrocławiu 08.06.2011 WROCLAW , WYPOZYCZALNIA ROWEROW MIEJSKICH NA WROCLAWSKIM RYNKU . FOT. MACIEJ SWIERCZYNSKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: ROWER MIEJSKI ROWERY WYPOZYCZALNIA NEXTBIKE ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA strony lokalne GW - WarszawaGazeta_Stoleczna]()
Rowerowa rewolucja trwa! Miasta stawiają na jednoślady
![Garaż dla 4000 rowerów, Groningen, Holandia, proj. KCAP Architects & Planners, 2007, fot. www.kcap.eu Garaż dla 4000 rowerów, Groningen, Holandia, proj. KCAP Architects & Planners, 2007, fot. www.kcap.eu]()
12 niezwykłych miejsc dla cyklistów
![Pierwszy etap Flow w Łodzi Pierwszy etap Flow w Łodzi]()
Pierwszy etap Flow w Nowym Centrum Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie
![Stalowy Dom z Zabrzu (ul. Cmentarna 7d) Stalowy Dom z Zabrzu (ul. Cmentarna 7d)]()
Stalowe domy w Zabrzu - eksperyment budowlany z lat 20. XX wieku. Wznoszono je w niecały miesiąc
![Dom Uniwersalny w Otwocku. Proj. MFRMGR Architekci Dom Uniwersalny w Otwocku. Proj. MFRMGR Architekci]()
Dom Uniwersalny w samym sercu Otwocka. Nowa wizytówka miasta?
![Dom Szczotkowany w Swarzędzu Dom Szczotkowany w Swarzędzu]()
Dom Szczotkowany w Swarzędzu – nowe życie domu z lat 80.














