Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Baishawan

Beton

 Utopijny kurort wakacyjny w Baishawan, zaledwie 25 kilometórw od Taipei, nigdy nie został udostępniony turystom. Symbol niezrealizowanych planów wakacyjnych.  

Self-D
Self-D
Self-D

 

Plotka głosi, że właściciel po wybudowaniu popełnił samobójstwo a o spadek po nim do dzisiaj kłóci się cała rodzina. Futurystyczne osiedle, nigdy niezamieszkane, dziś opustoszałe i niszczejące robi niesamowite wrażenie.

 

Self-D

 

Dzisiaj opuszczony kurort  na niegdyś tętniącej życiem plaży w Baishawan (Zatoka Białego Piasku) jest opuszczonym świadectwem epoki modernizmu. Epoki, która wierzyła, że człowiek jest w stanie żyć w oderwaniu od kulturowych kontekstów.

 

Self-D

 

Dziś wspaniałe budynki przywodzące na myśl kreskówkę o Jetsonach smętnie przyglądają się pustej plaży smaganej tajfunami. Paradoksalnie nowoczesny jak na tamte czasy kurort przegrał z zabobonem. Tajwańczycy wierzą bowiem, że duchy samobójców, a zwłaszcza topielców krążą wokół miejsca swojej śmierci, niosąc ze sobą gniew i chęć zemsty. Dlatego też unikają takich miejsc jak wspomniany kurort.

 

 Self-D

 

Beton

 

Skomentuj:

Baishawan