Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oto najlepszy pomysł dla Warszawy! Wyniki konkursu FUTUWAWA

red

Zakończyła się pierwsza część tegorocznej edycji konkursu FUTUWAWA. Internauci wybrali kładkę rowerową dla mostu Poniatowskiego

ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOWA Strony Lokalne Warszawa
Kładka rowerowa mostu Poniatowskiego
Materiały prasowe

Na konkurs wpłynęło 77 prac. Ideą było pokazanie projektów dla Warszawy, które dotyczą architektury, urbanistyki i sztuki obecnej w publicznej przestrzeni.

Zwyciężył projekt autorstwa Kamy Wybieralskiej oraz Mikołaja Molendy zatytułowany "Kładka Rowerowa Mostu Poniatowskiego".

Zwycięstwo rowerowej kładki to jasny sygnał, który wskazuje na komunikacyjne potrzeby mieszkańców Warszawy. Jak podkreślają organizatorzy, zwyciężyła funkcjonalność i użyteczność. Kładka mogłaby znacznie ułatwić poruszanie się między centrum a prawobrzeżną częścią Warszawy.

Obecnie szerokość chodnika na moście to zaledwie 2,4 m., a w najwęższym miejscu nawet 1,6 m. Jeżdżenie na rowerze w tym miejscu jest więc niebezpieczne nie tylko dla pieszych, ale też rowerzystów. Kładka rozwiązałaby ten problem. Projektanci umieścili ją poniżej poziomu jezdni co dodatkowo ma odseparować rowerzystów od hałasu poruszających się mostem pojazdów.

Na kładkę zagłosowało w sumie 1146 osób. 1000 głosów mniej otrzymała kolejna praca, zatytułowana "Świetlana przyszłość" Jana Wańczyka. Pełne wyniki konkursu ogłoszone zostaną na gali finałowej w październiku tego roku. Oprócz projektu jury przyzna nagrody w dwóch kategoriach. Pierwszą jest nagroda Jury Konkursowego natomiast drugą jest nagroda tematyczna w kategorii Pory Roku. Konkurs organizowany jest przez Fundację Puszka.

    Więcej o:

Skomentuj:

Oto najlepszy pomysł dla Warszawy! Wyniki konkursu FUTUWAWA