Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[CHORZÓW] Nowy plac pełen atrakcji

red

W Chorzowie ma powstać nowoczesny plac pełen rozmaitych atrakcji. Zamiast setek metrów granitowych posadzek znanych z wielu pustych placów, na których właściwie nie wiadomo co robić, architekci z pracowni SLAS zaproponowali kolorowe miejsce, które aż kipi możliwościami.

Projekt nowego placu w Chorzowie
Projekt nowego placu w Chorzowie
SLAS Architekci

Chorzowska wielofunkcyjna strefa aktywności - bo tak ma nazywać się nowy skwer zaoferuje mieszkańcom kilkanaście różnych możliwości spędzaniu wolnego czasu. Będzie można posiedzieć na ławce, ale także pobujać się na huśtawkach lub hamakach, pouprawiać kwietne grządki czy zjeść obiad w stołówce pod chmurką.

Z założenia plac ma stanowić centrum interakcji i być miejscem spotkań zarówno dla młodych ludzi mających ochotę na aktywność sportową, jak również dla starszych chcących po prostu się zrelaksować.

Nowe miejskie place często powstają jako betonowe pustynie, na które nie bardzo jest po co przyjść, a jak już się tam znajdziemy często chcemy jak najszybciej się z nich wydostać. Tutaj problemem będzie raczej podjęcie decyzji na którą atrakcję mamy aktualnie ochotę.

Dynamicznego charakteru całości dodaje żywa i odważna kolorystyka. Przestrzenie aktywności przeplatają się z niewielką zielenią, rzucającą cień i dodającą nowych barw.

Nam plac się bardzo podoba i mamy nadzieję, że zachęci wielu Chorzowian do wyjścia z domu i wspólnego spędzania wolnego czasu. A co wy myślicie o tym nietypowym projekcie?

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

[CHORZÓW] Nowy plac pełen atrakcji