Hotel butikowy- Lemon Resort SPA

Lemon Resort Spa to nowoczesny hotel butikowy znajdujący się w Gródku nad Dunajcem. Jego wyjątkowa architektura bazuje na budynkach wzniesionych w tym miejscu w latach 70. XX wieku. Prosta bryła, płaski dach, kameralne założenie przestrzenne i przeszklenia otwierające wnętrze na otaczający krajobraz wyznaczyły koncepcję architektoniczną dla całego obiektu.

Kompleks położony jest w malowniczym otoczeniu jeziora i Pogórza Rożnowskiego. Wartością opracowanej koncepcji przebudowy peerelowskiego ośrodka jest dostrzeżenie walorów modernistycznego założenia, wkomponowanie architektury w przestrzeń cyplu i takie kształtowanie brył, by te nie zdominowały swoją formą otaczającej przyrody.

Kameralne apartamenty mieszczą się w usytuowanych kaskadowo, modernistycznych pawilonach. Poszczególne budynki składają się z poprzesuwanych względem siebie prostopadłościanów. Ośrodek usytuowano na cyplu jeziora Rożnowskiego, a jego układ urbanistyczny oparty jest na planie litery "V". Autorzy koncepcji przebudowy peerelowskiego ośrodka - architekci z biura Paprocki Architekci - postanowili zachować oryginalną kompozycję przestrzenną zaprojektowaną w latach 70. przez Lecha Skirzyńskiego. Dostrzeżono wartość opracowanej wcześniej struktury, która umożliwiała sprawną komunikację pieszą wewnątrz ośrodka. Część budynków została rozbudowana o zewnętrze tarasy, ogrody na dachach i loggie. Uzyskano tym samym nowe otwarcia widokowe i dodatkową przestrzeń wypoczynkową dla gości. 

Apartamenty z widokiem na  góry i jezioro

Otwarte przestrzenie, jasne barwy, dominujące szkło i dużych rozmiarów okna stanowią niejako tło dla przenikającego do środka bogactwa otaczającej Lemon Resort Spa natury. Drewniane deski i podłogi, kolorowe, futurystyczne pufy i fotele kontrastują z betonowymi ścianami. W częściach wspólnych brak dodatków w postaci zasłon, obrusów i dywanów w zamian za to aranżacja wnętrza bazuje na idei surowej elegancji. Przestronne balkony i duże okna oferują widok na otaczającą przyrodę.

Ośrodek Lemon Resort Spa zajmuje powierzchnię 4,5 hektara. Znajdują się w nim 34 apartamenty o wysokim standardzie, restauracja oraz luksusowe strefy: Wellness i Spa. Twórcy konceptu postawili na połączenie neomodernistycznej architektury i oszczędnego w formie designu. 

Warto  wspomnieć również o należącej do ośrodka marinie, do której przycumowane są m.in. ekskluzywne łodzie elektryczne (np. stylowa, ekskluzywna Delta 600), kajaki, deska SUP, a nawet innowacyjna Tesla 21. Ponadto do środka przynależą dwie plaże,boiska sportowe, a w jego obrębie znajdują się trasy rowerowe i szlaki turystyczne prowadzące do zabytków i pomników przyrody. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>> 

Hotel butikowy jako luksusowy i niepowtarzalny koncept

Szukając definicji hotelu butikowego można odwołać się do wypowiedzi Steve'a Rubella - współwłaściciela powstałego w 1984 roku nowojorskiego Morgan Hotel: 

Hotele są jak domy towarowe. Spełniają wszystkie oczekiwania wszystkich. Tutaj jest inaczej. Tutaj jest jak w boutique’u.

Definicja Rubella, choć oparta na metaforze, ukazała dość jednoznacznie wartości bazowe hotelu butikowego: jego unikatowość, piękno formy, wysoki standard, precyzyjne sprofilowanie pod kątem wąskiej grupy docelowej.Przyjmuje się, że hotele butikowe nie należą do żadnej sieci hotelowej, tzn. są konceptem indywidualnym, nie powtarzanym nigdzie indziej.Hotel butikowy wzbogacony jest w szereg udogodnień znajdujących się i w przestrzeniach wspólnych, jak i apartamentach indywidualnych.Istotnym czynnikiem jest także atrakcyjne z punktu widzenia gościa usytuowanie obiektu zazwyczaj w centrum miasta. W przypadku Lemon Resort Spa to otoczenie przyrody - malowniczego krajobrazu jeziora i Pogórza Rożnowskiego. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Więcej o:
Komentarze (26)
Hotel butikowy- Lemon Resort SPA
Zaloguj się
 • Gość: ***

  Oceniono 42 razy 34

  440zł za dobę za pokój 2-osobowy poza sezonem? :D Cena jak z Toskanii.
  W Polsce wystarczy odremontować jakiś ośrodek i już robi za ekskluzywny ;D
  Nie widzę tu nic ekskluzywnego i adekwatnego do tej ceny.
  W takiej cenie hoteli w Polsce są dziesiątki, żyją jeszcze z wyjazdów integracyjnych firm, konferencji itd. Mam nadzieje, że rynek zweryfikuje te polskie absurdy.

 • Gość: Tymek

  Oceniono 19 razy 15

  Dopiero po zdjęciu z restauracji z polskimi napisami dotarło do mnie, że to w POLSCE!

 • menazka

  Oceniono 15 razy 13

  Cudo. Piękna metamorfoza. Oby takich więcej. Gratuluje!

 • Gość: Klaps

  Oceniono 15 razy 11

  Wow. Byłem tam dokładnie z rodzicami jako dziecko. Ależ to odsztafirowali! Pięknie. Okolica zachęca też :)

 • roy_cohn

  Oceniono 18 razy 10

  Lemon Sremon oczywiście gdyby się nazywał np. "Sasanka" to byłby to obciach życia dla Czerskich onanistów.

  P.S> Byłem widziałem -osrodek fajny - lecz jezioro dookoła to cuchnąca breja, dookoła rozbrzmiewa ryk disco z okolicznych bud.

 • Gość: om

  Oceniono 25 razy 9

  Bylam, widzialam - piekny obiekt posrod typowo polskiego turystycznego haosu i cepelii. Lilia posrod cierni.

 • hajaszek

  Oceniono 6 razy 6

  Widać architekta wnętrz.
  +

 • 5-mamuska

  Oceniono 5 razy 5

  Wyszło ARCHITEKTOM bardzo dobrze.
  Uszanowali projekt starszego kolegi ,który myślał nie tylko bryłą, ale przestrzenią, w której obiekt się znajduje.Obecnie,w związku z narzuceniem sposobu realizowania deweloperów ,aby jak na najwięcej upchać na terenie,pomija się takie zagadnienia jak krajobraz np.hotele Gołębiewskiego.

 • Gość: Miastowy

  Oceniono 4 razy 4

  No pięknie, tylko 2 pytania:
  1. W jakiej klasie czystości są otaczające to "cudo" wody Jeziora Rożnowskiego?
  2. Czym mieszkańcy okolicznych wiosek ogrzewają swoje przerośnięte chałupy w okresie grzewczym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX