Perły konstruktywizmu z tektury - nowa kolekcja od Zupagrafika

Konstruktywizm to jeden z nurtów, który zmienił postrzeganie architektury. Rozwiązania wprowadzone przez awangardę rosyjską pozostają aktualne i inspirują do dziś. Nowa kolekcja wycinanek od Zupagrafika pozwala przyjrzeć się tym budynkom na nowo.

“The Constructivist” to zestaw 4 tekturowych "towarzyszy" do samodzielnego złożenia, bez użycia kleju i nożyczek. W środku znajduje się krótka historia konstruktywizmu w rosyjskiej architekturze.

Przedmioty w naszych rękach powinny być nam równe, powinny być naszymi towarzyszami

 - Alexander Rodczenko, Paryż 1925.

W nowym wydaniu znalazły się: Dom Melnikova, Budynek Trockiego w Petersburgu, czy Dom Nikolaev’a. Wycinanki są nie tylko świetną zabawą dla dzieci i rodziców, ale pozwalają przyjrzeć się kompozycji form i kolorów. Dzięki nim młodzi miłośnicy architektury będą mogli zrozumieć piękno budynku, które wyłania się z konstrukcji oraz dostrzec detale.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

O autorach:

Zupagrafika to niezależne wydawnictwo oraz pracownia grafiki kreatywnej, założona w 2012 roku przez hiszpańsko-polski duet - David’a Navarro i Martynę Sobecką w Poznaniu. Zupagrafika w szczególny sposób związana jest z powojenną modernistyczną architekturą. Autor wielokrotnie nagradzanych publikacji: “Blok Wschodni” (2014), “Brutal London” (2015), “Blokoshka” (2016), “Paris Brut” (2016), “Brutal East” (2017), “The Constructivist” (2017); Autor książki „Brutal London: Construct Your Own Concrete Capital“ (2016, wyd. Prestel Publishing), opartej na bestsellerowej kolekcji ilustrowanych wycinanek „Brutal London“.

Więcej o: