Makabryłą w starą willę. Koszmarna przebudowa w Zakopanem

Ze starej willi znajdującej się przy ulicy Zaruskiego nieopodal Krupówek zostały tylko dwie ściany. Skośny dach obudowano kolejnymi piętrami nowego budynku. Zgodę na przebudowę wydał miejski konserwator zabytków.

Stara zakopiańska willa mieści się przy budynku poczty głównej, 100 metrów od Krupówek. Chociaż bardziej adekwatne byłoby użycie w tym wypadku czasu przeszłego, ponieważ dom ginie pod nowymi zabudowaniami. To nie tylko ważna lokalizacja, ale też nie byle jaki budynek. Willa została zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego i zrealizowana w latach 1925-1926.

Tym razem sposobem na zagospodarowanie lukratywnej działki stało się nie zburzenie starych murów, ale obudowanie willi tak, by zniknęła pod kolejnymi piętrami "wielofunkcyjnego budynku mieszkalno-usługowego". To kolejny architektoniczny koszmarek, który narodził się z chciwości. Słowa" przebudowa" użyto w tym wypadku na wyrost.

Inwestorem jest firma Euro-Trademex, projekt przygotował Piotr Leja.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Największe kity Polisz Arkitekczer 2016 [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (27)
Makabryłą w starą willę. Koszmarna przebudowa w Zakopanem
Zaloguj się
 • Adam Sielatycki

  Oceniono 86 razy 84

  Jakby Zakopane nie było już dostatecznie zdewastowane architektonicznie... To chyba najsmutniejsze miasto w Polsce, w ciągu niecałego wieku z jednego z artystycznych centrów Polski stać się stolicą januszowej myśli urbanistycznej. I, jak widać, w najbliższym czasie lepiej nie będzie.

 • mat.31

  Oceniono 43 razy 43

  O, ja pierd.... Góralska myśl architektoniczna. Brakuje tylko 55 reklam na tym budynku.

 • greykley

  Oceniono 23 razy 23

  a tak nawiasem, ten sam architekt robił nadbudowę belvedere - która jest całkowicie nielegalna... i co? - i nic,.

 • Katarzyna Mużecka

  Oceniono 21 razy 21

  Odjęło mi mowę ! Myślałam, że to gdzieś w Azji ! A to Zakopane ?!! Normalnemu człowiekowi to nawet garażu nie pozwolą postawić co to "góralskiego stylu nie ma" a tu proszę 😡😡 Kto dał na to pozwolenie?!!

 • Iza Bieniaszewska

  Oceniono 17 razy 15

  Polecam artykuł na ten temat z 2016 roku, tam są nie tylko zdjęcia 'przed', ale i widać wizualizacje jak to będzie wyglądało docelowo. KOSZMAR!
  www.nietylkozakopane.info/willa-monte-zakopane/

 • giles

  Oceniono 12 razy 12

  autor tego "projektu" zalsuzyl na pieklo juz tu na ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX