Makabryłą w starą willę. Koszmarna przebudowa w Zakopanem

Przebudowa willi w Zakopanem

Przebudowa willi w Zakopanem (MAREK PODMOKŁY)

Ze starej willi znajdującej się przy ulicy Zaruskiego nieopodal Krupówek zostały tylko dwie ściany. Skośny dach obudowano kolejnymi piętrami nowego budynku. Zgodę na przebudowę wydał miejski konserwator zabytków.

Stara zakopiańska willa mieści się przy budynku poczty głównej, 100 metrów od Krupówek. Chociaż bardziej adekwatne byłoby użycie w tym wypadku czasu przeszłego, ponieważ dom ginie pod nowymi zabudowaniami. To nie tylko ważna lokalizacja, ale też nie byle jaki budynek. Willa została zaprojektowana przez Karola Stryjeńskiego i zrealizowana w latach 1925-1926.

Tym razem sposobem na zagospodarowanie lukratywnej działki stało się nie zburzenie starych murów, ale obudowanie willi tak, by zniknęła pod kolejnymi piętrami "wielofunkcyjnego budynku mieszkalno-usługowego". To kolejny architektoniczny koszmarek, który narodził się z chciwości. Słowa" przebudowa" użyto w tym wypadku na wyrost.

Inwestorem jest firma Euro-Trademex, projekt przygotował Piotr Leja.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Największe kity Polisz Arkitekczer 2016 [WIDEO]

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Oddział ZUS w Lublinie Pałace ZUS
 • Wroclavia Kolejny dworzec przegrał starcie z centrum handlowym. Otwarcie galerii Wroclavia
 • 'Nasz wzrok przyciągnął krakowski Prokocim. Przyciągnął, bo nie może go nie przyciągać. Przyciąga za każdym razem, kiedy się koło niego przejeżdża. Przyciąga tak bardzo, że aż razi.' Kolory niesamowitej słowiańszczyzny, czyli najgorzej pomalowane osiedle w Polsce
Komentarze (27)
Makabryłą w starą willę. Koszmarna przebudowa w Zakopanem
Zaloguj się
 • Adam Sielatycki

  Oceniono 85 razy 83

  Jakby Zakopane nie było już dostatecznie zdewastowane architektonicznie... To chyba najsmutniejsze miasto w Polsce, w ciągu niecałego wieku z jednego z artystycznych centrów Polski stać się stolicą januszowej myśli urbanistycznej. I, jak widać, w najbliższym czasie lepiej nie będzie.

 • mat.31

  Oceniono 43 razy 43

  O, ja pierd.... Góralska myśl architektoniczna. Brakuje tylko 55 reklam na tym budynku.

 • greykley

  Oceniono 23 razy 23

  a tak nawiasem, ten sam architekt robił nadbudowę belvedere - która jest całkowicie nielegalna... i co? - i nic,.

 • Katarzyna Mużecka

  Oceniono 21 razy 21

  Odjęło mi mowę ! Myślałam, że to gdzieś w Azji ! A to Zakopane ?!! Normalnemu człowiekowi to nawet garażu nie pozwolą postawić co to "góralskiego stylu nie ma" a tu proszę 😡😡 Kto dał na to pozwolenie?!!

 • Iza Bieniaszewska

  Oceniono 17 razy 15

  Polecam artykuł na ten temat z 2016 roku, tam są nie tylko zdjęcia 'przed', ale i widać wizualizacje jak to będzie wyglądało docelowo. KOSZMAR!
  www.nietylkozakopane.info/willa-monte-zakopane/

 • giles

  Oceniono 11 razy 11

  autor tego "projektu" zalsuzyl na pieklo juz tu na ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX