Ogrodzenie budowlane przy Nowym Świecie zamieniło się w wystawę miejską

Standardowe płoty budowlane na ogół pokryte są logo firmy, wizualizacją i numerem telefonu do działu sprzedaży. W przypadku ogrodzenia budowy, które otacza jedną z remontowanych kamienic przy ulicy Nowy Świat 50, jest zupełnie inaczej. Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX zamieniło je w wystawę składającą się z prac - łączących różne dyscypliny - cyklu "PoRachunki warszawskie", przygotowanego przez artystkę i matematyczkę Martę Kopyt.

Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX zdecydowała się wykorzystać swój płot budowy w dość niekonwencjonalny sposób, aby zaciekawić odbiorców i zaoferować im konkretną korzyść. Wystawa „PoRachunki warszawskie” idealnie wpisuje się w to założenie, ponieważ przyciąga uwagę oryginalną szatą graficzną i gwarantuje świetną zabawę intelektualną.

Wystawa „PoRachunki warszawskie” jest pewnego rodzaju cyklem zagadek matematycznych, w treść których wplecione są informacje związane z zabytkami, historią i geografią Warszawy. Cykl autorstwa Marty Kopyt, to świetna rozrywka intelektualna, która została zilustrowana w niezwykle sympatyczny i humorystyczny sposób. Ponadto zawiera dużą dawkę wiedzy o mieście.

W związku z tym, że wystawa znajduje się na głównym szlaku turystycznym Warszawy, część zagadek zaprezentowana jest również w języku angielskim w tłumaczeniu Mateusza Pohorylesa.

„PoRachunki warszawskie” można oglądać przy ul. Nowy Świat 50 przez najbliższe kilka miesięcy, do zakończenia remontu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Ogrodzenie budowlane przy Nowym Świecie zamieniło się w wystawę miejską
Zaloguj się
 • archibart

  Oceniono 2 razy 2

  I tak powinno być zawsze :) a nie obsmarkane obsikane blaszane syfy które tylko straszą

 • laborantkolaborant

  Oceniono 1 raz 1

  Można? Można.

 • squiggi

  Oceniono 1 raz 1

  "Firma Przedsiębiorstwo Bud..." Serio?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX