Schronienie w islandzkiej surowości. Polak laureatem konkursu Ronena Bekermana

Ronen Bekerman to król wizualizacji architektonicznej. Od kilku lat artysta organizuje konkursy, których uczestnicy poszukują nowej jakości w cyfrowym generowaniu architektury. W tym roku graficy mieli zaprojektować obiekt ulokowany w dziczy, umożliwiający schronienie i nocleg.

Zwycięską koncepcję zaprezentował Bartosz Domiczek, absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Polak zaproponował monolityczne, przypominające żagle domki. Autor zdecydował się umieścić swoje turystyczne schronienia w surowym, dziewiczym otoczeniu islandzkich wzgórz Thórsmörk.

Domiczek mówi, że główną inspiracją był kultowy film „2001: Odyseja kosmiczna” Stanleya Kubricka i czarny monolit z obrazu. Kontrast między geometrią domków i naturą, czy ciemnym bazaltem i bielą syntetycznej tkaniny wzmacnia wrażenie, że propozycja Polaka jest dość nieracjonalna, jednak zwycięzca konkursu uważa, że właśnie to jest siłą wizualizacji. Pozwala ona odkrywać obszary, w których pragmatyczne podejście architektoniczne nie ma racji bytu.

Jesienią praca Bartosza Domiczka zostanie zaprezentowana jako część wystawy „Wireframes”, która pokaże historię grafiki komputerowej w wizualizacji architektonicznej. Będzie można ją zwiedzać od 1 września do 2 grudnia 2018 roku w Architecture and Design Museum w Los Angeles.

Więcej o:
Komentarze (2)
Schronienie w islandzkiej surowości. Polak laureatem konkursu Ronena Bekermana
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Maciek

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Bartoszu,
  chylę czoła, piękne obrazy, wspaniałe kadry i choć monitor [bo słaby] nie oddaje tego całego piękna tym bardziej gratuluję! Życzę powodzenia!

 • magic_slon

  Oceniono 1 raz 1

  Wow, Swietne!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX